www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?

Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
, , aktualita
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
K oblíbeným
reklama
Sony letos představilo high-endové OLED TV a LCD TV ze série Bravia XR. Všechny modely jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1, ale ne všechny funkce budou dostupné hned od uvedení na trh. Týká se to také variabilní obnovovací frekvence, známější pod zkratkou VRR. Tato funkce zajišťuje, aby během hraní her nedocházelo k trhání obrazu a vzniku různých artefaktů z důvodu špatné synchronizace mezi obrazovkou a vstupním zařízením. Variabilní obnovovací frekvence je tedy nejvíce užitečná pro majitele moderních herních konzolí, jako je PlayStation 5. Zdá se, že na VRR v nových televizorech Sony budou muset uživatelé čekat nejméně do letošního podzimu.
 
 
Japonský výrobce zatím neposkytl žádné upřesňující informace o tom, kdy by měla aktualizace vyjít. Podle čínského zdroje je ovšem update plánován na podzim 2021. Každému se asi vybaví situace s loňskými modely XH90, které podporovaly HDMI 2.1 od uvedení na trh. Sony slibovalo, že později prostřednictvím aktualizace firmwaru přidá podporu VRR a ALLM. K tomu ovšem bezmála rok po uvedení na trh stále nedošlo. Naposledy jsme o tomto updatu slyšeli letos v lednu, kdy zástupce Sony ujišťoval zákazníky, že update je v plánu. Nezbývá než doufat, že modely Bravia XR nečeká podobný scénář. Sony by se navíc mělo o to více stydět, že je výrobcem PS5 a dokonce sérii XH90 doporučovalo jako ideální k této konzoli.
Stejný čínský zdroj zodpověděl ještě jednu nejistou otázku týkající se HDMI 2.1 na televizorech Bravia XR. Týká se propustnosti rozhraní, která totiž není nijak jasně stanovena, proto se u zařízení s tímto konektorem můžeme setkat s různými hodnotami. Maximem je 48 Gb/s, které umožní přenos signálu ve 4K120 nebo 8K60. Mnohé televizory ovšem používají HDMI 2.1 s omezenou propustností (nejčastěji 40 Gb/s). V takovém případě je nutné snížit snímkovací frekvenci nebo změně barevného samplingu, což se může projevit horší kvalitou barev. V tomto případě se ovšem zájemci o nové televizory Bravia XR nemusí strachovat – Sony totiž údajně nabídne plnou propustnost 48 Gb/s.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL C82: nejvyšší série QLED TV používá miniLED a HDMI 2.1 TCL C82: nejvyšší série QLED TV používá miniLED a HDMI 2.1
TCL představilo nabídku 4K QLED TV pro rok 2021, která čítá hned tři série v čele s C82. Televizory používají podsvícení miniLED a rozhraní HDMI 2.1 pro hráče. K dispozici je také webkamera nebo Dolby Vision IQ.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung: K nákupu Neo QLED či QLED TV získáte slevu na soundbar Samsung: K nákupu Neo QLED či QLED TV získáte slevu na soundbar
Samsung rozjel další promoakci, která by měla podpořit prodej nových televizorů. K vybraným Neo QLED a QLED TV máte nárok na slevu 15 až 30 % na sounbary ze série Q. Akce platí až do druhé poloviny června.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová značka Homatics uvedla box a dongle s Android TV. Umí Netflix ve 4K Nová značka Homatics uvedla box a dongle s Android TV. Umí Netflix ve 4K
Na tuzemském trhu se streamovacími zařízeními se objevilo nové jméno. Značka Homatics uvedla modely Box Q a Dongle Q, které spojuje certifikovaný systém Android TV. K dispozici je nejen Netflix ve 4K, ale třeba také přehrávač Kodi.
11.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG slíbilo opravu závažné chyby v zabezpečení svých televizí LG slíbilo opravu závažné chyby v zabezpečení svých televizí
Nedávno objevená trhlina v systému webOS by útočníkovi umožnila překvapivě snadno převzít kontrolu nad LG TV. Výrobce uvedl, že pracuje na aktualizaci softwaru, která problém vyřeší. Modely z roku 2021 údajně chybu neobsahují
11.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně Čínská OLED TV, kterou můžeme jen závidět. Skyworth W92 vypadá úchvatně
Čínský výrobce Skyworth představil 8K OLED TV, která může směle rovnat síly i s nejlepšími modely od LG nebo Sony. Používá 120HZ panel, který zároveň nahrazuje reproduktory. K tomu přidává mimořádně tenký design.
11.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik