www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?

Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
, , aktualita
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
K oblíbeným
reklama
Sony letos představilo high-endové OLED TV a LCD TV ze série Bravia XR. Všechny modely jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1, ale ne všechny funkce budou dostupné hned od uvedení na trh. Týká se to také variabilní obnovovací frekvence, známější pod zkratkou VRR. Tato funkce zajišťuje, aby během hraní her nedocházelo k trhání obrazu a vzniku různých artefaktů z důvodu špatné synchronizace mezi obrazovkou a vstupním zařízením. Variabilní obnovovací frekvence je tedy nejvíce užitečná pro majitele moderních herních konzolí, jako je PlayStation 5. Zdá se, že na VRR v nových televizorech Sony budou muset uživatelé čekat nejméně do letošního podzimu.
 
 
Japonský výrobce zatím neposkytl žádné upřesňující informace o tom, kdy by měla aktualizace vyjít. Podle čínského zdroje je ovšem update plánován na podzim 2021. Každému se asi vybaví situace s loňskými modely XH90, které podporovaly HDMI 2.1 od uvedení na trh. Sony slibovalo, že později prostřednictvím aktualizace firmwaru přidá podporu VRR a ALLM. K tomu ovšem bezmála rok po uvedení na trh stále nedošlo. Naposledy jsme o tomto updatu slyšeli letos v lednu, kdy zástupce Sony ujišťoval zákazníky, že update je v plánu. Nezbývá než doufat, že modely Bravia XR nečeká podobný scénář. Sony by se navíc mělo o to více stydět, že je výrobcem PS5 a dokonce sérii XH90 doporučovalo jako ideální k této konzoli.
Stejný čínský zdroj zodpověděl ještě jednu nejistou otázku týkající se HDMI 2.1 na televizorech Bravia XR. Týká se propustnosti rozhraní, která totiž není nijak jasně stanovena, proto se u zařízení s tímto konektorem můžeme setkat s různými hodnotami. Maximem je 48 Gb/s, které umožní přenos signálu ve 4K120 nebo 8K60. Mnohé televizory ovšem používají HDMI 2.1 s omezenou propustností (nejčastěji 40 Gb/s). V takovém případě je nutné snížit snímkovací frekvenci nebo změně barevného samplingu, což se může projevit horší kvalitou barev. V tomto případě se ovšem zájemci o nové televizory Bravia XR nemusí strachovat – Sony totiž údajně nabídne plnou propustnost 48 Gb/s.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik