Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony BRAVIA S90: zakřivená 4K televize

, , aktualita
Sony BRAVIA S90: zakřivená 4K televize
Na trh se již dostávají první velké televizory, jež nenabízí pouze vysoké rozlišení 4K, ale také zakřivenou obrazovku. Nyní si jednu takovou pod označením BRAVIA S90 připravila i společnost Sony a my se podíváme na její nabídku.
Sony BRAVIA S90: zakřivená 4K televize
Sony BRAVIA S90 tedy nabídne rozlišení 4K (čili Ultra HD) a zakřivenou obrazovku, na níž bude možné se dobře dívat zblízka. Přesněji řečeno tedy jde o dva modely, které nabízí úhlopříčky 75 a 65 palců, čili 190 cm a 165 cm. Oba jsou vybaveny obrazovkou TRILUMINOUS Display slibující syté barvy a také technologií X-tended Dynamic Range, která slouží pro zvýšení kontrastu, aby vynikly světlé barvy i hluboká černá.

Dále tu máme 4K technologie X-Reality PRO, které poslouží k převodu obrazu z nižších rozlišení do 4K, čili jde o klasický upscaling. Sony také slibuje, že kvalita obrazu televizorů S90 je stejná jako u série Sony X9 4K.

Co se týče zvuku, pak k dispozici bude reproduktorová soustava Sony 4.2 channel Multi-angle Live Speaker, která se tak skládá ze šesti reproduktorů. ClearAudio+ Discrete Processing slibuje věrnou reprodukci a detailní prostorový zvuk. Subwoofery jsou přitom zabudovány přímo v televizoru, ale přikoupit lze ještě bezdrátový subwoofer pro silnější basy. Ten je k dispozici v bílé barvě (SWF-BR100) a nově i v lesklé černé (SW-BR100B).

Cena televizorů nebyla ve zprávě oznámena a dle Heuréky ještě nejsou v nabídce obchodů, takže si musíme počkat. O dostupnosti se tiskovka rovněž nezmiňuje.


ModelSony BRAVIA S90
Úhlopříčka obrazovky75” (KD-75S9005B) / 65” (KD-65S9005B)
Rozlišení4K (3840x2160)
Obrazový procesor4K X-Reality PRO
BarvaTRILUMINOS Display
Jas & kontrastX-tended Dynamic Range
MotionflowMotionflow XR800Hz
Reproduktorová sestava4.2 Multi-angle Live Speaker s funkcí Discrete Processing
One-Flick EntertainmentFunkce rychlého spuštění a přehrávání (Quick Start & Playback); přímé ovládání přes nové uživatelské prostřerdí; intuitivní ovládání dálkovým ovladačem s funkcí One-Flick
Uživatelské funkceSocial Viewing; režim Live Football Mode; zrcadlení obrazovky na jeden dotek; Photo Share
3DAktivní (televize se dodává se dvěma páry 3D brýlí)
Kamera a mikrofon pro SkypeZabudované
Dálkový ovladač s funkcí One-FlickDodává se společně s televizí
Bezdrátový subwooferK dokoupení jako příslušenství (SWF-BR100) nebo (SW-BR100B)


Zdroj: TZ Sony