Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony BRAVIA S90: zakřivená 4K televize

7.8.2014, Jan Vítek, aktualita
Na trh se již dostávají první velké televizory, jež nenabízí pouze vysoké rozlišení 4K, ale také zakřivenou obrazovku. Nyní si jednu takovou pod označením BRAVIA S90 připravila i společnost Sony a my se podíváme na její nabídku.
Sony BRAVIA S90 tedy nabídne rozlišení 4K (čili Ultra HD) a zakřivenou obrazovku, na níž bude možné se dobře dívat zblízka. Přesněji řečeno tedy jde o dva modely, které nabízí úhlopříčky 75 a 65 palců, čili 190 cm a 165 cm. Oba jsou vybaveny obrazovkou TRILUMINOUS Display slibující syté barvy a také technologií X-tended Dynamic Range, která slouží pro zvýšení kontrastu, aby vynikly světlé barvy i hluboká černá.

Dále tu máme 4K technologie X-Reality PRO, které poslouží k převodu obrazu z nižších rozlišení do 4K, čili jde o klasický upscaling. Sony také slibuje, že kvalita obrazu televizorů S90 je stejná jako u série Sony X9 4K.

Co se týče zvuku, pak k dispozici bude reproduktorová soustava Sony 4.2 channel Multi-angle Live Speaker, která se tak skládá ze šesti reproduktorů. ClearAudio+ Discrete Processing slibuje věrnou reprodukci a detailní prostorový zvuk. Subwoofery jsou přitom zabudovány přímo v televizoru, ale přikoupit lze ještě bezdrátový subwoofer pro silnější basy. Ten je k dispozici v bílé barvě (SWF-BR100) a nově i v lesklé černé (SW-BR100B).

Cena televizorů nebyla ve zprávě oznámena a dle Heuréky ještě nejsou v nabídce obchodů, takže si musíme počkat. O dostupnosti se tiskovka rovněž nezmiňuje.


ModelSony BRAVIA S90
Úhlopříčka obrazovky75” (KD-75S9005B) / 65” (KD-65S9005B)
Rozlišení4K (3840x2160)
Obrazový procesor4K X-Reality PRO
BarvaTRILUMINOS Display
Jas & kontrastX-tended Dynamic Range
MotionflowMotionflow XR800Hz
Reproduktorová sestava4.2 Multi-angle Live Speaker s funkcí Discrete Processing
One-Flick EntertainmentFunkce rychlého spuštění a přehrávání (Quick Start & Playback); přímé ovládání přes nové uživatelské prostřerdí; intuitivní ovládání dálkovým ovladačem s funkcí One-Flick
Uživatelské funkceSocial Viewing; režim Live Football Mode; zrcadlení obrazovky na jeden dotek; Photo Share
3DAktivní (televize se dodává se dvěma páry 3D brýlí)
Kamera a mikrofon pro SkypeZabudované
Dálkový ovladač s funkcí One-FlickDodává se společně s televizí
Bezdrátový subwooferK dokoupení jako příslušenství (SWF-BR100) nebo (SW-BR100B)


Zdroj: TZ Sony