Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony a Panasonic uzavírají novou OLED alianci

3.8.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Není to poprvé, co tyto dvě japonské společnosti uzavřely partnerství za účelem vývoje OLED displejů. Nyní se však nechtějí zaměřit na televize, ale pouze na OLED obrazovky střední velikosti a na tablety.
Společnosti Panasonic, Sony, Japan Display a blíže nejmenované soukromé společnosti založily společný podnik JOLED Inc. s využitím japonského vládního inovačního fondu. Účelem nového podniku však není vytvoření OLED televize, ale masová produkce OLED panelů pro přenosná zařízení. Bližší technické detaily ohledně nových panelů však známy nejsou. Svou činnost má společnost zahájit v lednu 2015. Nepůjde o první takovou spolupráci mezi Sony a Panasonic. Neúspěchem skončil nedávný pokus přivést na trh společnou OLED TV. Spekuluje se však o tom, že obě značky jednají s LG.Display ohledně využití dodávaných WOLED panelů ve svých televizorech.

JOLED využije špičkových zobrazovacích technologií japonských firem. Především má jít o technologii tisku OLED panelů, využití průhledných polovodičů na bázi amorfních oxidů a technologii ohebných displejů. Kromě integrace stávajícího výzkumu Sony a Panasonic poskytnou zaměstnance. Na oplátku každá značka obdrží hlasovací právo pouhých 5 % ve vedení firmy. Vládní fond INCJ bude mít většinu se 75 %. Zbylých 15 % připadne konglomerátu Japan Display. V současné době vedou segment OLED jihokorejské korporace. LG kraluje výrobě OLED televizorů, kdežto Samsung chrlí miliony OLED obrazovek pro mobilní přístroje Galaxy.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama