Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony a nový Walkman E450

16.7.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony si připravila novou řadu kapesních audio a video přehrávačů Walkman E450, který má nabídnout velkou výdrž na baterie, kanály SensMe, nové rozhraní i módy a další novinky, o nichž si povíme v této kapitole.
Nové Walkmany E450 jsou tedy určeny pro přehrávání audia i videa a sám výrobce je označuje jako Video MP3 přehrávače. Připravilo si k nim také řadu zajímavých funkcí a vylepšení, které se má týkat i výdrže na baterie, jež má stačit na 50 hodin přehrávání hudby a 10 hodin videa na dvoupalcovém OLED displeji s rozlišením QVGA (320 x 240). Dále tu jsou kanály SensMe, jež mají automaticky z uložené hudby vytvořit podobně "laděné" sbírky, nové uživatelské rozhraní s tapetami, funkce Lyrics Sync s podporou formátu .lrc (zobrazuje text písní na displeji) a Karaoke (potlačí hlas interpreta).Dále Sony hovoří o vysoké audio kvalitě s využitím technologií Clear Audio, Dynamic Normalizer a VPT. Pak zmiňuje Clear Bass a Clear Stereo spojené pod DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), jež se mají pokusit obnovit frekvence ztracené kompresí.Přenos dat do přehrávače a konverze videa má být snadné, a to především v OS Windows 7 s okně Device Stage a pak si je budeme moci rychle přidávat do playlistu díky funkci Bookmark. Pro přehrávání bez použití sluchátek je také k dispozici verze Walkman E450K (pouze v černá barvě) s kolébkou a reproduktory.

Přehrávač může mít kapacitu od 4 do 16 GB, jeho rozměry jsou 94,7 x 44 x 9,7 mm, hmotnost 58 gramů. Společně s přehrávačem dostaneme také USB kabel a sluchátka.

Zdroj: TZ Sony