Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony a nové Handycam s HD obrazem

8.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony se pochlubila svými dvěma novými modely videokamer Handycam HDR-CX520VE/505VE, které se mohou ukázat s HD obrazem, optickým stabilizátorem, desetinásobným zoomem a 32, či 64 GB interní pamětí. To ovšem zdaleka není vše.
Modely Handycam HDR-CX520VE a CX505VE se tedy liší kapacitou své interní paměti, ovšem kromě 32 GB a 64 GB prostoru pro videa ve prospěch modelu CX520VE. Obě kamery ale mají ještě připraven slot pro paměťové karty Memory Stick. V LP módu se tak na základních 64 GB vejde 25 hodin Full HD videa včetně 5.1kanálového zvuku.Dále se zde představuje nový senzor Exmor R typu CMOS, objektiv Sony G lens s Extra-low Dispersion (ED) čočkou a procesor BIONZ pro zpracování zachyceného obrazu, jenž se má rovněž postarat o dobře podané video zachycené v tmavém prostředí. K tomu slouží také design ClearVid, jenž má za úkol zachytit více světla a zajistit snížení šumu.

CMOS senzor zachytává video v rozlišení až 1920 x 1080/50i či fotografie v rozlišení až 12 megapixel a o dobrý výsledek se také stará optická stabilizace (Optical SteadyShot). Ta je dle údajů Sony jediná (nebo aspoň do června tohoto roku byla), která stabilizuje obraz ve třech směrech. Redukuje se otáčení kolem osy a třes ve vertikálním i horizontálním směru.Mezi funkce patří také detekce obličejů Face Touch, díky níž si můžeme prstem na displeji vybrat obličej, na nějž se má kamera zaměřit a upravovat dle toho svou závěrku, vyvážení barev a ostření. Pak nechybí ani Smile Shutter automaticky zachytávající snímky tehdy, když se zabíraní lidé usmějí.

Využitelný je rovněž GPS přijímač v obou typech, jenž může do informací o snímku (EXIF) ukládat pozici zachycených materiálů a kamery rovněž umí ukázat na svém 3" LCD (Clear Photo LCD) vaši pozici. Highlight Playbac pak umí automaticky vytvářet "mini filmy" pomocí prolínání vybraných klipů i fotografií za doprovodu zvolené hudby.

A pak je tu Picture Motion Browser - software pro další úpravy materiálů, jejich ukládání, třídění, upload na YouTube (a jiné) a vypalování na optické disky. To ale kamera umí s využitím příslušné vypalovačky také bez počítače (VRD-MC6 DVDirect). Software je kompatibilní s OS Microsoft a také s OS Apple. Nakonec si Sony připravilo nové brašny v bílé, černé, temně červené a světle zelené barvě) s označením LCS-AX1. Nebo si můžete zvolit měkké brašny LCS-AX2.

Kamery budou k dispozici od příštího měsíce.

Zdroj: TZ Sony