Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony a jeho novinky z CES 2013

18.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony vydala krátkou tiskovku, v níž stručně představuje své produkty z CES 2013. Jedná se televizory BRAVIA s rozlišením 4K, novou 3D videokameru nebo také Blu-ray přehrávače s "uzavřenou" mechanikou...
CES 2013 už skončil, takže se můžeme za ním ohlédnout a tentokrát ve společnosti firmy Sony. Ta na něj s sebou přinesla své nejnovější produkty, mezi nimiž byla asi nejvíce vidět 65" televize BRAVIA X900, která nabídne rozlišení 4K, což je konkrétně 3840 x 2160. Slibuje tak detailní obraz, pro nějž však musíte mít také příslušný materiál k zobrazení.

Televizor byl vyroben v designu Sense of Quartz, který se vyznačuje bočními jasně viditelnými reproduktory, jež zaujmou na první pohled a slibují nám kvalitní zvuk. O realistické podání barev pak zase poslouží jisté technologie TRILUMINOS Display a Color IQ. A samozřejmě nechybí ani funkce chytrého televizoru, které umožní propojit televizor s telefonem či tabletem a na nich třeba zobrazit přehled programů, nahrát vysílaný materiál či využít aplikaci TV SideView pro zobrazení informací o pořadu, vyhledávání videí na internetu, apod. Nakonec Sony uvádí podporu rozhraní NFC, které je založené na platformě Bluetooth a informuje o dodávaném dálkovém ovladači One-touch Remote.

Dále se na trh dostávají také nové Blu-ray přehrávače, a to rovnou čtyři. Ty mají plně uzavřenou optickou mechaniku, což má zaručit stabilní přehrávání bez přerušení a rychlejší načítání disků. Dále byla vylepšena konektivita rozhraní Wi-Fi, pravděpodobně přepracovanou anténou, aby se zlepšil příjem a zajistil delší dosah.

Dále tu je nová videokamera HandyCam HDR-TD30, která má v sobě dva širokoúhlé objektivy pro natáčení ve 3D a využívá snímač Exmor R typu CMOS. Vylepšena u ní byla optická stabilizace, která má mít dle výrobce "13x vyšší míru". Dále Sony zmiňuje funkci HDMI-in, jež umožní přehrávat na kameře v režimu projektoru filmy z notebooku či tabletu. To ovšem ve zprávě nebylo nijak vysvětleno a na webu zatím nejsou žádné další informace. Dále byl vylepšený záznam zvuku a přidány další možnosti pro sdílení videí na internetu.

Nakonec zpráva mluví o fotoaparátech Cyber-shot, které sem sice moc nepatří, ale když už je tu máme... Nové modely mají vylepšení senzor CMOS (také Exmor R), optickou stabilizaci obrazu, lepší blesk s delším dosahem, rozhraní WiFi nejen pro přenos dat, ale také pro ovládání fotoaparátu z tabletu. Mezi nové funkce pak patří třeba Beauty Effect pro automatickou retuš nebo automatický režim Superior Auto slibující kvalitnější automatické nastavení. Na fotografii je model TF1, který je určen do terénu, neboť mu nevadí voda, sníh, písek, prach, mráz a prý ani pády.

Zdroj: TZ Sony