Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SolidRun představuje CuBox-i 4×4

4.5.2015, Jakub Doležal, aktualita
Miniaturní počítače získávají v posledních měsících na oblibě a přeborníkem v miniaturizaci je společnost SolidRun, která nyní uvádí svůj další mini model s 4 jádrovým procesorem a 4 GB operační paměti. Co dalšího CuBox-i 4x4 nabídne?
CuBox patří na trhu s ARM počítači mezi jednu z nejmenších modelových řad a nic se nezmění ani s příchodem novinky CuBox-i 4x4. Šasi se opět vejde prakticky do dlaně a uvnitř je tak bohatá výbava, až se tomu nechce věřit.

Základem je čipset Freescale i.MX6, což je čtveřice jader Cortex-A9 na frekvenci 1,2 GHz a grafické jádro Vivante GC2000. K tomu přidává SolidRun netradiční 4 GB operační paměti a ARM platforma se tak pomalu blíží ke klasickým stolním počítačům či notebookům.

Interní paměť přístroje je prakticky nulová a například i operační systém musíte dodat na paměťové kartě. SolidRun vám v základu pošle MicroSD kartu Class 10 s kapacitou 8 GB, další úložiště si musíte přidat po lokální síti (802.11n, Ethernet 1000 Mbps či Bluetooth). Nečekanou novinkou je také eSATA, které na majoritě konkurenčních modelů chybí.

K televizoru připojíte Cubox-i pomocí HDMI 1.4 (podpora 3D) a již při vybalení z krabice budete mít k dispozici Android 4.4 KitKat doplněný o nadstavbu Kodi. Z hlediska výbavy zde máme tedy jasného kandidáta na takřka plnohodnotný multimediální systém.

CuBox-i 4x4 bude dle výrobce dostupný koncem května za cenu 170 dolarů, což je v přepočtu 4200 Kč. Po přičtení daně a cla bude mít tento výrobek co dělat, aby stačil konkurovat podobným boxům, které sice nenabídnou eSATA, ale zato zvládnou akceleraci 4K obrazu.

Zdroj: SolidRun