Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Snowboarďácká kamera Kodak Playsport Burton Edition

26.8.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Venku mrzne až praští... ale jen u tučňáků (a tady je jak v sauně). I tak nebude trvat dlouho a přiblíží se čas oprášit lyžařské bundy, lyže a snowboardy. Především pro milovníky prken je určena nová kamerka Kodak Playsport Zx5 Burton Edition.
Nová speciální edice kapesní kamery Kodak Playsport Zx5 byla navržena pro milovníky sněhu. Nese proto na sobě jméno známého výrobce snowboardů – Burton. Tato kompaktní kamera je odolná vůči vodě i nárazům. Byla totiž navržena pro příznivce prken.


Kodak Playsport Zx5 Burton EditionUmožňuje proto zachytit jak video ve vysokém 1080p rozlišení, tak i 5Mpx záběry s využitím automatického ostření a digitální stabilizace obrazu. Rozměry kamery jsou 58,2 × 111,9 × 17,7 mm. Ovládací tlačítka pak mají rozměry a rozestupy dostatečné pro používání bez sundávání rukavic.


Tlačítka by měla stačit i na ovládání v rukavicích

Přístroj je vybaven dvoupalcovým LCD s technologií Glare Shield (pro lepší zobrazení na slunci), slotem na karty typu SD/SDHC, vestavěným USB, konektorem HDMI a Li-Ion akumulátorem. Součástí balení kamery je dálkové ovládání, 4GB SDHC paměťová karta, kabel HDMI, stojan a pouzdro, vše za 199,95 $ (cca 3400 Kč).Jelikož se vodotěsná kamarádka této kamery v ČR běžně prodává, lze očekávat, že na naše pulty dorazí i tato snowborďácká novinka. Snad už před Vánocemi.

Zdroj: HitechReview