Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smartphone jako univerzální ovladač

28.2.2013, Pavel Zubatý, aktualita
V repertoáru dnešních inteligentních telefonů nechybí GPS, PDA, přehrávač MP4 ani ovládání TV pomocí bezplatné aplikace. Ta však mívá omezenou funkčnost. Nefunguje třeba zapnutí televize. Nyní ale přicházejí přístroje s vestavěným IR spínačem.
Je to asi měsíc, co společnost Logitech ohlásila prodej značky Harmony. Zájem o tyto univerzální ovladače totiž začal strmě klesat. Jako řadu dalších zařízení je ale hravě nahradí smartphony, alespoň podle výrobců smartphonů. Sony byl prvním výrobcem, jenž v tabletu implementoval koncept univerzálního ovladače. Využívá se zde tzv. Infračerveného oka, které vysílá příkazy televizoru a dalším přístrojům obývacího pokoje.
HTC One - v jednom těle nechybí ani univerzální ovladač


Nově stejnou věc dokáže i vlajková loď HTC – smartphone One. Na vrchu přístroje se nachází tlačítko vypnutí/zapnutí, které navíc slouží jako infračervený spínač. S pomocí vestavěné aplikace Sense TV se tak telefon promění v dálkové ovládání televizoru. Součástí aplikace je rovněž i programový průvodce, který se zobrazí na LCD této mobility. Navíc se s aplikací pojí API, které výrobce nabízí vývojářům televizních aplikací s dálkovým ovládáním. Funkci dálkového ovládání pomocí IR nabídnou i nové telefony LG, které budou představeny během tohoto léta.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama