Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smart TV Vás může špehovat

17.8.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Není to dávno, co se médii prohnal špionážní skandál americké NSA. Není to ale jen pomyslný Velký bratr, kdo může nabourat vaše soukromí. V bezpečí už není ani kamera Smart TV, jak ukázali hackeři na konferenci Black Hat Security.
Nedávný špionážní skandál americké vládní agentury NSA zvedl vlnu nevole a paranoidních představ Velkého bratra. Ty ostatně mohou evokovat i kamery zabudované v některých televizorech. Nyní se ukazuje, že tyto vize nejsou úplně neopodstatněné. Podobně jako do smartphonu se útočník může nabourat i do Smart TV. Hackování Smart TV začalo v r. 2012. Bezpečnostní expert tehdy demonstroval způsob, jakým se lze nabourat do chytré televize Samsung a následně využít vestavěné kamery ke sledování diváků. Nikdo ze špehovaných neměl šanci postřehnout, že se děje něco nekalého.

Toto téma bylo probírané i na konferenci Black Hat Security. Opět zde byly využity Smart TV Samsung, i když se jedná o problém Smart TV obecně. Tým iSEC Partners se na konferenci bez problémů naboural do modelu Smart TV Samsung z roku 2012. Hacker v roli útočníka tak mohl špehovat lidi pomocí kamery, použít prohlížeč pro surfování webu i další aplikace televize. Krátce na to Samsung bezpečnostní díru opravil.
Je sice nepravděpodobné, že by někdo sledoval, jak hodinu jíte popcorn. Vyvstává zde řada větších problémů. Podle iSEC Partners má jen hrstka Smart TV silné zabezpečení. Některé dokonce nemají zabezpečení žádné. Právě u takových přístrojů stačí, aby si uživatelé začali půjčovat filmy a seriály přes internet. Detaily kreditní karty pak útočník získá snadno.

Na tyto zjištění reagoval i senátor státu New York Chuck Schumer. V oficiálním dopisu amerického Senátu výrobcům televizorů apeluje výrobce na vytvoření jednotného bezpečnostního standardu Smart TV, který by zabránil špionáži a krádeži citlivých dat amerických občanů. Poněkud úsměvně působí údajná rada výrobců, kterou senátor zmínil na své tiskové konferenci. Podle ní stačí přelepit kameru izolepou.

Zdroj: FlatpanelsHD