www.tvfreak.cz
>
>

Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum

Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
, , aktualita
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
K oblíbeným
reklama
Chytré televize se probojovaly do našich domácností a je pochopitelně otázkou, nakolik se tyto systémy liší od běžných počítačů připojených k internetu, jak jsou zranitelné a jak moc je lze šmírovat. Vědci z Princeton University to vyzkoušeli a zjistili, že v případě ekosystému Roku a Amazon Fire TV je situace se sledováním uživatelů hodně rozbujelá. Vědci totiž vytvořili systém, který automaticky nainstaloval zhruba 2000 aplikací pro různé kanály a pak sledovali, co vše putuje sítí.
 
Smart TV
 
ilustrační foto, autor: Sinchen.Lin (CC BY 2.0), přes Flickr
 
Zatímco některé používaly šifrovaná data, některé kanály se s nějakým šifrováním vůbec neobtěžovaly (79 % kanálů na Roku a 76 % kanálů na Amazon Fire TV měly alespoň jeden nešifrovaný HTTP přenos) a bylo vidět, že ke společnostem putují data jako reklamní ID (to jde obvykle zakázat) a další údaje. Našla se tu např. sériová čísla televizí, jejich MAC adresy, SSID Wi-Fi sítí a jiné. V těchto případech už zakázání sledování nefunguje, byť jde rovněž o údaje, které mohou dost spolehlivě sloužit k identifikaci televize a uživatele. Nějaká forma sledování se objevila na 69 % kanálů pro Roku a dokonce 89 % kanálů pro Amazon Fire TV. I to může být podle vědců důvod, proč jsou mnohé produkty poměrně levné a monetizují se pak na základě sledování uživatelů a využívání těchto dat dále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery? HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery?
První prázdninový měsíc v HBO GO bude na novinky poměrně chudý. Místo seriálů tedy v červenci zaujmou spíše filmové premiéry včetně nového Terminátora, Ledového království 2 nebo sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem.
7.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik