Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Služba 3D Experience od Sony

4.8.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Léto je sice v plném proudu (pokud zrovna nepřechází studená fronta hodná Aljašky), ale i tak japonský gigant Sony nedávno spustil svou novou službu 3D Experience. Tato bezplatná aplikace umožňuje majitelům nových TV Bravia ochutnat různé 3D klipy.
Pár měsíců nazpátek přitom spustil Samsung svoji službu Explore 3D App. Ta umožnila přístup ke krátkometrážnímu 3D ve formě různých bezplatných klipů a upoutávek. Placený obsah se má v této službě (na poptání) objevit až později. Stejný krok nyní učinila Sony zavedením služby stejného typu, kterou „pokřtila“ jako 3D Experience. Ta je údajně dostupná na televizorech Sony s technologií Bravia Internet Video. Cílem nové aplikace je ochutnávka toho, co můřete čekat od 3D.


3D Experience – další pokus, jak nalákat zákazníky.

Služba 3D Experience byla nejdřív dostupná v USA, Velké Británii, Německu, Kanadě a podle Sony je jen otázkou času, kdy se rozšíří do ostatních zemí. Obsahem této předváděcí aplikace mají být filmové upoutávky, hudební, sportovní a dokumentární videa. To vše má být ve 3D, ale bez jediného filmu o plné délce. Pokud bude Sony nabízet placený obsah, tak pravděpodobně v rámci platformy Qriocity. Doporučená rychlost připojení činí 10 Mb/s.

Zdroj: flatpanelshd