Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Slovensko rozdá 11 milionů EUR na nákup set-top-boxů

16.9.2010, Jiří Piškula, aktualita
Někteří slovenští občané se mohou radovat. Evropská komise totiž povolila Slovensku vyplácet státní příspěvky chudým, důchodcům a postiženým na nákup televizních set-top boxů pro příjem digitálního vysílání.
Vláda má v plánu rozdat tímto způsobem celkem 11 milionů EUR, tedy asi 275 milionů korun. Občanům, jejichž měsíční příjem nepřesahuje 160 EUR, což jsou necelé 4000 Kč, bude vyplácen příspěvek ve výši 20 EUR, tedy přibližně 500 Kč. Eurokomisař pro hospodářskou soutěž Joaquín Almunia tuto aktivitu chválí. „Pozitivně hodnotím slovenské úřady za podporu přístupu pro sociálně znevýhodněné osoby k nejmodernější televizní technologii bez toho, aby došlo k narušení hospodářské soutěže. Toto je další krok k digitalizaci vysílání v Evropě,“ uvedl.


DVB-T set-top-box (ilustrační foto).

Mluvčí sítě českých obchodů se spotřební elektronikou Euronics Bohuslav Komín sdělil agentuře ČTK, že podobné úvahy o dotování nákupu set-top boxů se před několika lety objevily i v České republice. Nakonec však nebyly realizovány. Digitalizace televizního vysílání v Česku stále pokračuje. Podíl tuzemských domácností, které přijímají analogové televizní vysílání, se od roku 2008 snížil ze 73 % na 25 %. Nejlevnější set-top boxy lze v českých obchodech pořídit za zhruba 500–700 Kč. Slovensko chce dokončit přechod na digitální vysílání do konce roku 2012.

Zdroj: iDnes.cz
reklama
reklama