Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SledováníTV přidává podporu titulků pro desítky kanálů

18.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Placená televize SledováníTV přidala před Vánoci možnost zobrazení titulků. Tuto novinku ocení třeba diváci, kteří si chtějí užít film v původním znění. Zatím funguje na vybraných platformách.
Do internetové televize SledovaniTV se dostala nová funkce, která před nadcházejícími vánočními svátky potěší řadu diváku. Jedná se možnost výběru titulků, která v této službě dosud chyběla. Funkce je určena jak pro milovníky filmů v původním znění s titulky, tak neslyšící uživatele. Dostupnost titulků se liší podle toho, zda je nabízí daný kanál, a pochopitelně nemusí být dostupné pro všechny pořady. Třeba Česká televize nabízí titulky pro neslyšící v případě většiny vysílaných pořadů, placené filmové kanály zase často podporují titulky v různých jazycích. Operátor konkrétně jako příklady zmiňuje češtinu, slovenštinu, angličtinu, němčinu, španělštinu nebo maďarštinu.
 
 
Podporu titulků aktuálně najdete v aplikacích pro Android TV, Apple TV a mobilní zařízení (Android, iOS), stejně jako na webu a v původních set-top boxech Arris. Do konce týdne by měla být funkce dostupná také pro majitele novějších set-top boxů s Androidem. V budoucnu se budou titulky rozšiřovat i na dalších platformy. Hned zkraje roku je plánována podpora televizorů LG a Samsung, následně se dostane třeba také na televizory od Hisense. Aktualizace se týká pouze nové verze aplikace, starší podporu titulků nedostane. Operátor na svém facebookovém profilu upřesňuje, že titulky lze v přehrávači aktivovat pod ikonou „bubliny“.
 
 
V současné době jsou titulky dostupné na několika desítkách kanálů z nabídky SledováníTV. Kromě programů České televize, Novy a Primy se jedná třeba o HBO, Cinemax nebo AXN. Podle provozovatele služby budou v budoucnu přidány další kanály.

 

Kanály v nabídce SledováníTV s možností titulků:

  • ČT1, ČT 2, ČT 3, ČT24, ČT Sport, Déčko, Nova , Nova 2, Nova Cinema , Nova Gold , Nova Action, Prima, Prima Max, Prima Cool , Prima Zoom, Prima Love, Prima Krimi, Prima Comedy Central, Joj Cinema, AXN Black, AXN White HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax , Cinemax 2, Film Europe, Filmbox Arthouse, Extreme Sports