Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink zavádí nový balíček i programy - aktualizováno

20.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost M77 Group S.A. provozující služby Skylink a CS Link oznámila nový balíček a také dva nové programy, které zařadila do své nabídky. Jedná se o balíček Flexi 7 a programy Retro Music Television a AXN.
Co se týče nového balíčku Flexi 7, pak ten se týká platformy Skylink a má přesvědčit zákazníky CS Linku, kteří dosud váhali s přechodem na ni. Koncept balíčku lze přirovnat k Mých 6 u CS Link, takže umožní sestavení vlastního mixu sedmi programů. Vybírat budeme moci z programů vysílaných v SD i HD, které jsou zařazeny v balíčku Multi HD.

Předplatné Flexi 7 bude činit 249 Kč měsíčně nebo 2739 Kč ročně (1 měsíc tedy bude odpuštěn). Po přijetí platby automaticky dostanete mix programů Eurosport, Eurosport 2, Film+, CS Film, CS Mini, Viasat History a Viasat Nature. Tuto sadu pak budete moci konfigurovat pomocí zákaznické sekce webu Skylink, a to přesně v registraci a správě služeb.

Flexi 7 lze aktivovat na kartách Skylink Irdeto nebo ICE se sériovými čisly 4 20..., 4 25..., 4 26... či 4 27. Pokud máte kartu CryptoWorks, budete moci získat kartu Skylink Výměna (Irdeto ICE). Nakonec provozovatel informoval ještě o zavádějící nabídce, v jejímž rámci zákazníci mohou získat čtvrtinovou slevu na předplatném, pokud si Flexi 7 objednají do konce října (čili 187 Kč měsíčně a 2057 Kč ročně).

A nyní k novým programům. Jednak jde o Retro Music Television s hudbou z šedesátých až poloviny devadesátých let. Určený je pro Skylink i CS Link (Irdeto i CryptoWorks) a stal se součástí balíku Digital. Vyžaduje přijímač s podporou HDTV.

Druhým programem je AXN, který vysílá akční filmy a seriály, a to 24 hodin děnně. Stal se součástí balíčků Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Komplet a Flexi 7. Pro něj také platí nutná podpora HDTV.

Aktualizace: Později M77 Group přišla ještě se zprávou o třetím novém programu, a to Auto Moto Sport HD (AMS HD), který se od dnešního dne (20.9.2012) stává oficiální součástí nabídky Skylinku, přesněji jeho balíčků Kombi, HD Plus, Multi HD, Komplet a také nového Flexi 7.

Je celkem zřejmé, že AMS HD bude vysílat ve vysokém rozlišení, takže bude zapotřebí vlastnit satelitní přijímač podporující HDTV. Program přináší novinky, testy a zajímavosti ze světa automobilů a motocyklů a také se věnuje motorsportu. Vysílá 24 hodin denně, ovšem prozatím s německým zvukovým doprovodem. Plánuje se ale v horizontu měsíců postupné dabování do češtiny.

Zde jsou parametry pro nastavení nových programů:


Programy
Satelit
Kmitočet (MHz) apod.
Polarizace
FEC
Symbol. r. (kS/s)
Retro Music Television
Astra 23,5° E
11 797 MHz
Pilot ON
SD/MPEG-4
DVB-S2/8PSK
horizontální
3/4
27 500
AXN
Astra 23,5° E
12 109 MHz
Pilot ON
SD/MPEG-4
DVB-S2/8PSK
horizontální
3/4
27 500
Auto Moto Sport HD
Astra 23,5° E
12 032 MHz
Pilot OFF
DVB-S2/QPSK
horizontální
9/10
27 500


Zdroj: TZ M77 Group S.A.