Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem

29.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Skylink oznámil, že ruší servisní poplatek a spolu s ním také „bezplatnou“ nabídku Digital, kvůli které v minulosti čelil kritice. Náhradou bude nový balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně a bude obsahovat 79 programů.
Od 1. května 2021 začne platit nový ceník Skylinku, který přináší jednu zásadní změnu. Končí tzv. servisní poplatek, který společnost zavedla v roce 2012. Problém byl ten, že byl účtován pouze uživatelům nejnižšího balíčku Digital, který byl v masivní kampani propagován jako „Navždy zdarma“. Nabídka vznikla jako odpověď na první digitalizaci pozemního vysílání, čemuž odpovídal i seznam televizních kanálů kopírující nabídku v DVB-T, později v DVB-T2. Servisní poplatek činil nejprve 33 Kč, ale postupně rostl až na současných 119 Kč měsíčně.
 
Společnost uvádí, že servisní poplatek „pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize“. Ačkoliv Skylink tvrdí, že poplatek je účtován všem zákazníkům, ve skutečnosti jej pocítí pouze uživatelé „bezplatného“ balíčku Digital, neboť v případě vyšších balíčků je již údajně zahrnut v ceně. ČTÚ sice v minulosti satelitnímu operátorovi udělila za reklamní kampaň pokutu, ale ten ponechal tento podivný balíček v nabídce a nadále zvyšoval servisní poplatek. To se ovšem změní s příchodem nového ceníku…
 
 
Od 1: května 2021 totiž dochází ke zrušení servisního poplatku. Pro uživatele vyšších balíčků to nic neznamená, ačkoliv je tento poplatek podle Skylinku zahrnut v aktuální ceně, takže s jeho zrušením by logicky mělo dojít ke zlevnění. Změna ovšem přichází pro zákazníky využívající nabídku Digital, která z ceníku mizí. Její náhradou je balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně. Za tuto cenu slibuje Skylink celkem 79 programů různých žánrů, z toho 39 ve vysoké kvalitě. Fakticky tak zákaznici získají o 17 programů více, za který si připlatí 30 Kč měsíčně. K dispozici je také roční platba ve výši 1 788 Kč, která tedy nepřináší žádné zvýhodnění.
 
Součástí nejlevnější nabídky Mini bude také kanál Skylink 7, který vysílá seriály a další obsah z originální produkce. Dále diváci získají přístup ke službě Skylink Live TV, která umožňuje sledovat vybrané kanály z balíčku také přes internet, a to až na 4 zařízeních současně v celé EU. Součástí je rovněž 7denní archiv pořadů a videotéka. Skylink také s novým ceníkem zdražil dvě své doplňkové služby: balíček CS bude stát 155 Kč měsíčně (místo 131 Kč), balíček Film Europe vyjde na 160 Kč měsíčně (místo 152 Kč).
 
Zdroj: Tisková zpráva