Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem

Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem
, , aktualita
Skylink oznámil, že ruší servisní poplatek a spolu s ním také „bezplatnou“ nabídku Digital, kvůli které v minulosti čelil kritice. Náhradou bude nový balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně a bude obsahovat 79 programů.
K oblíbeným
reklama
Od 1. května 2021 začne platit nový ceník Skylinku, který přináší jednu zásadní změnu. Končí tzv. servisní poplatek, který společnost zavedla v roce 2012. Problém byl ten, že byl účtován pouze uživatelům nejnižšího balíčku Digital, který byl v masivní kampani propagován jako „Navždy zdarma“. Nabídka vznikla jako odpověď na první digitalizaci pozemního vysílání, čemuž odpovídal i seznam televizních kanálů kopírující nabídku v DVB-T, později v DVB-T2. Servisní poplatek činil nejprve 33 Kč, ale postupně rostl až na současných 119 Kč měsíčně.
 
Společnost uvádí, že servisní poplatek „pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize“. Ačkoliv Skylink tvrdí, že poplatek je účtován všem zákazníkům, ve skutečnosti jej pocítí pouze uživatelé „bezplatného“ balíčku Digital, neboť v případě vyšších balíčků je již údajně zahrnut v ceně. ČTÚ sice v minulosti satelitnímu operátorovi udělila za reklamní kampaň pokutu, ale ten ponechal tento podivný balíček v nabídce a nadále zvyšoval servisní poplatek. To se ovšem změní s příchodem nového ceníku…
 
 
Od 1: května 2021 totiž dochází ke zrušení servisního poplatku. Pro uživatele vyšších balíčků to nic neznamená, ačkoliv je tento poplatek podle Skylinku zahrnut v aktuální ceně, takže s jeho zrušením by logicky mělo dojít ke zlevnění. Změna ovšem přichází pro zákazníky využívající nabídku Digital, která z ceníku mizí. Její náhradou je balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně. Za tuto cenu slibuje Skylink celkem 79 programů různých žánrů, z toho 39 ve vysoké kvalitě. Fakticky tak zákaznici získají o 17 programů více, za který si připlatí 30 Kč měsíčně. K dispozici je také roční platba ve výši 1 788 Kč, která tedy nepřináší žádné zvýhodnění.
 
Součástí nejlevnější nabídky Mini bude také kanál Skylink 7, který vysílá seriály a další obsah z originální produkce. Dále diváci získají přístup ke službě Skylink Live TV, která umožňuje sledovat vybrané kanály z balíčku také přes internet, a to až na 4 zařízeních současně v celé EU. Součástí je rovněž 7denní archiv pořadů a videotéka. Skylink také s novým ceníkem zdražil dvě své doplňkové služby: balíček CS bude stát 155 Kč měsíčně (místo 131 Kč), balíček Film Europe vyjde na 160 Kč měsíčně (místo 152 Kč).
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik