Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem

Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem
, , aktualita
Skylink oznámil, že ruší servisní poplatek a spolu s ním také „bezplatnou“ nabídku Digital, kvůli které v minulosti čelil kritice. Náhradou bude nový balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně a bude obsahovat 79 programů.
K oblíbeným
reklama
Od 1. května 2021 začne platit nový ceník Skylinku, který přináší jednu zásadní změnu. Končí tzv. servisní poplatek, který společnost zavedla v roce 2012. Problém byl ten, že byl účtován pouze uživatelům nejnižšího balíčku Digital, který byl v masivní kampani propagován jako „Navždy zdarma“. Nabídka vznikla jako odpověď na první digitalizaci pozemního vysílání, čemuž odpovídal i seznam televizních kanálů kopírující nabídku v DVB-T, později v DVB-T2. Servisní poplatek činil nejprve 33 Kč, ale postupně rostl až na současných 119 Kč měsíčně.
 
Společnost uvádí, že servisní poplatek „pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize“. Ačkoliv Skylink tvrdí, že poplatek je účtován všem zákazníkům, ve skutečnosti jej pocítí pouze uživatelé „bezplatného“ balíčku Digital, neboť v případě vyšších balíčků je již údajně zahrnut v ceně. ČTÚ sice v minulosti satelitnímu operátorovi udělila za reklamní kampaň pokutu, ale ten ponechal tento podivný balíček v nabídce a nadále zvyšoval servisní poplatek. To se ovšem změní s příchodem nového ceníku…
 
 
Od 1: května 2021 totiž dochází ke zrušení servisního poplatku. Pro uživatele vyšších balíčků to nic neznamená, ačkoliv je tento poplatek podle Skylinku zahrnut v aktuální ceně, takže s jeho zrušením by logicky mělo dojít ke zlevnění. Změna ovšem přichází pro zákazníky využívající nabídku Digital, která z ceníku mizí. Její náhradou je balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně. Za tuto cenu slibuje Skylink celkem 79 programů různých žánrů, z toho 39 ve vysoké kvalitě. Fakticky tak zákaznici získají o 17 programů více, za který si připlatí 30 Kč měsíčně. K dispozici je také roční platba ve výši 1 788 Kč, která tedy nepřináší žádné zvýhodnění.
 
Součástí nejlevnější nabídky Mini bude také kanál Skylink 7, který vysílá seriály a další obsah z originální produkce. Dále diváci získají přístup ke službě Skylink Live TV, která umožňuje sledovat vybrané kanály z balíčku také přes internet, a to až na 4 zařízeních současně v celé EU. Součástí je rovněž 7denní archiv pořadů a videotéka. Skylink také s novým ceníkem zdražil dvě své doplňkové služby: balíček CS bude stát 155 Kč měsíčně (místo 131 Kč), balíček Film Europe vyjde na 160 Kč měsíčně (místo 152 Kč).
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik