Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem

Skylink zavádí balíček Mini, nahradí nabídku Digital se servisním poplatkem
, , aktualita
Skylink oznámil, že ruší servisní poplatek a spolu s ním také „bezplatnou“ nabídku Digital, kvůli které v minulosti čelil kritice. Náhradou bude nový balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně a bude obsahovat 79 programů.
K oblíbeným
reklama
Od 1. května 2021 začne platit nový ceník Skylinku, který přináší jednu zásadní změnu. Končí tzv. servisní poplatek, který společnost zavedla v roce 2012. Problém byl ten, že byl účtován pouze uživatelům nejnižšího balíčku Digital, který byl v masivní kampani propagován jako „Navždy zdarma“. Nabídka vznikla jako odpověď na první digitalizaci pozemního vysílání, čemuž odpovídal i seznam televizních kanálů kopírující nabídku v DVB-T, později v DVB-T2. Servisní poplatek činil nejprve 33 Kč, ale postupně rostl až na současných 119 Kč měsíčně.
 
Společnost uvádí, že servisní poplatek „pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize“. Ačkoliv Skylink tvrdí, že poplatek je účtován všem zákazníkům, ve skutečnosti jej pocítí pouze uživatelé „bezplatného“ balíčku Digital, neboť v případě vyšších balíčků je již údajně zahrnut v ceně. ČTÚ sice v minulosti satelitnímu operátorovi udělila za reklamní kampaň pokutu, ale ten ponechal tento podivný balíček v nabídce a nadále zvyšoval servisní poplatek. To se ovšem změní s příchodem nového ceníku…
 
 
Od 1: května 2021 totiž dochází ke zrušení servisního poplatku. Pro uživatele vyšších balíčků to nic neznamená, ačkoliv je tento poplatek podle Skylinku zahrnut v aktuální ceně, takže s jeho zrušením by logicky mělo dojít ke zlevnění. Změna ovšem přichází pro zákazníky využívající nabídku Digital, která z ceníku mizí. Její náhradou je balíček Mini, který vyjde na 149 Kč měsíčně. Za tuto cenu slibuje Skylink celkem 79 programů různých žánrů, z toho 39 ve vysoké kvalitě. Fakticky tak zákaznici získají o 17 programů více, za který si připlatí 30 Kč měsíčně. K dispozici je také roční platba ve výši 1 788 Kč, která tedy nepřináší žádné zvýhodnění.
 
Součástí nejlevnější nabídky Mini bude také kanál Skylink 7, který vysílá seriály a další obsah z originální produkce. Dále diváci získají přístup ke službě Skylink Live TV, která umožňuje sledovat vybrané kanály z balíčku také přes internet, a to až na 4 zařízeních současně v celé EU. Součástí je rovněž 7denní archiv pořadů a videotéka. Skylink také s novým ceníkem zdražil dvě své doplňkové služby: balíček CS bude stát 155 Kč měsíčně (místo 131 Kč), balíček Film Europe vyjde na 160 Kč měsíčně (místo 152 Kč).
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala