Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink v říjnu odemkl programy Spektrum HD a Arena Sport 1

1.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Skylink tento měsíc opět zpřístupnil některé programy zdarma. Tentokrát si na své přijdou fanoušci dokumentů a sportu. Skylink také potvrdil, že se chce v budoucnu zaměřit na ještě více exkluzivního obsahu, jako jsou vlastní seriály.
Skylink pro své zákazníky každý měsíc odemkne jeden či více programů, které jsou běžně placené, aby si je mohli vyzkoušet všichni předplatitelé bez ohledu na využívaný balíček. Minulý měsíc se jednalo o filmový kanál Epic Drama HD a dětský Minimax, ale ani v říjnu zákazníci nepřijdou zkrátka. V rámci volného vysílání jsou opět připraveny dva kanály. Spektrum HD s širokou nabídkou dokumentů a Arena Sport 1, která potěší sportovní fanoušky.
 
 
Na Spektrum HD, které je známé svými dokumenty o přírodě, cestování a především vědě a technice, aktuálně vysílá sedmou řadu seriálu Život v sevření mrazu o každodenním životě na Aljašce. V seriálu Infikuj mě! se zase Dr. Mike Leahy, expert v oboru virologie, vydává objevovat nejhorší mikroorganismy na světě. Slovenský kanál Arena Sport 1 potom láká na zápasy Evropské ligy, závody Nascar nebo dokonce turnaje extraligy stolního tenisu.
 
Jak si naladit volně vysílané programy? Pokud používáte certifikovaný přijímač s funkcí Fast Scan, nemusíte v zásadě nic řešit a programy by se v nabídce měly objevit automaticky. V opačném případě bude nutné provést ruční naladění, a to prostřednictvím parametrů uváděných v tabulce níže. Kanály Spektrum HD i Arena Sport 1 jsou navíc dostupné prostřednictvím služby Skylink Live TV, takže můžete jejich vysílání sledovat na smartphonu, tabletu, počítači nebo chytrém televizoru.
 
 

Technické parametry pro naladění programů

 
Program: Spektrum HD Arena sport 1
Pozice ve FastScan: 126 110
Satelit: Astra 23,5°E Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 090 MHz 12 187 MHz
Polarizace: Vertikální Horizontální
FEC: 2/3 2/3
Symbolová rychlost: 29 900 kS/s 29 900 kS/s
Norma: DVB-S2/ 8PSK DVB-S2/ 8PSK
Pilot: OFF OFF
 
Skylink také přislíbil, že divákům nabídne ještě více kvalitního exkluzivního obsahu, a to prostřednictvím svého kanálu Skylink 7. Připomněl při této příležitosti seriály Vítejte ve Švédsku, Domácí hřiště, Zmijovisko či připravované francouzské drama z prostředí politiky Černý baron. Pokud nestihnete jejich živé vysílání na Skylink 7, najdete je také ve videopůjčovně v rámci Skylink Live TV.
 
Zdroj: Tisková zpráva