Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink přidal 5 nových programů, 8 stanic překlopil do HD

20.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Tento týden prošla programová nabídka Skylinku zásadní proměnou. Kromě přidání několika nových programů došlo také ke zvýšení kvality stávajících, třeba z rodin HBO, Viasat či Filmbox. Některé zákazníky čeká přeladění přijímače.
Skylink přichází před koncem roku s dalšími zásadními změnami ve své programové nabídce. Letos již podruhé. Na jaře totiž operátor odstranil kanály z rodiny Discovery včetně Eurosportu a nahradil je jinými. Tentokrát se diváci nemusí být, že by přišli o další oblíbené pořady, neboť tentokrát Skylink nabídku pouze rozšiřoval. A u řady populárních kanálů zvýšil obrazovou kvalitu. Ve verzi HD jsou nově šířeny kanály Cinemax, Arena Sport 1, Film+, HBO 2, HBO 3, Filmbox Premium, Viasat Nature a Viasat History.
 
 
V souvislosti s tím dochází i ke změně vysílacích parametrů. Diváci mají čas přeladit do 11. ledna 2021, kdy skončí vysílání se starými parametry. Obvykle ovšem nebude nutné nic řešit, neboť přijímače s certifikací Skylink Ready provedou aktualizaci vysílacích parametrů automaticky díky funkci FastScan. Pokud byste potřebovali naladit kanály ručně, můžete využít parametry v tabulce na konci článku.
 
Nových kanálů najdeme v nabídce Skylinku hned pět. Milovníky filmů potěší Cinemax 2 HD, který vysílá převážně artové a evropské snímky. Pro sportovní fanoušky je připraven kanál Extreme Sports Channel a Spektrum Home se zaměřuje na design domácnosti či zahradničení. CBS Reality přináší dokumenty se skutečnými životními příběhy, zatímco malí diváci se mohou bavit u českého písničkového kanálu Lala TV.
 
 

Parametry nových i stávajících kanálů v nabídce Skylink

 

Programy

Satelit Astra

Kmitočet (MHz)

Polarizace

FEC

Symb. rychl.

Norma

Pilot

Extreme Sports Channel, Spektrum Home

23,5°E

11 953

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Cinemax HD, Filmbox Extra HD, Film Europe HD, Arena Sport 1 HD, Golf Channel, Viasat Explore, UP network CZ, Hobby TV, CBS Reality, Rebel, Relax, Retro Music, LALA TV, Jim Jam

23,5°E

12 012

Vertikální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax 2 HD, Filmbox Premium HD, Film Europe+ HD, Adventure TV, Filmbox Stars, Viasat Nature HD, Viasat History HD, Mňam TV, Minimax, Leo TV

23,5°E

12 110

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

 
Zdroj: Tisková zpráva