Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7

2.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Skylink pokračuje v tradici a od 2. března 2021 nabízí svým zákazníkům novinky ve volném vysílání. Až do 30. března bude možné sledovat kanály Sport 1 HD, Sport 2 HD a Canal+ Domo bez ohledu na předplacený balíček. Vzhledem k blížícímu se zahájení nové sezóny Formule 1 budou mít z tohoto bonusu radost především fanoušci motoristického sportu. Třetí odemknutý program Canal+ Domo zase vysílá pořady týkající se domácnosti, zahrady nebo vaření. Tento kanál patří stejnému vlastníkovi jako Skylink a spuštěn byl teprve koncem loňského roku. Technické parametry pro naladění volně vysílaných programů najdete na konci článku.
 
 
Další březnovou novinkou je výrazné rozšíření obsahu kanálu Skylink 7, kde dostanou více prostoru pořady z originální produkce StudioCanal. A dostane se i na další evropskou produkci, z velké části v české a slovenské premiéře. Každé pondělí, středu a pátek večer budou vysílány nové seriály, v úterý a ve čtvrtek pro změnu dokumenty. O víkendu potom Skylink 7 nabídne filmy různých žánrů. „Pozornosti by určitě neměl uniknout kriminálně-komediální seriál Ve starých kolejích nebo Medici, seriál z nemocničního prostředí, kde lze nalézt nejednu paralelu se současným děním kolem nás,“ uvedl operátor v tiskové zprávě.
 
 
Přidává i další programové tipy: „Z dokumentů lze doporučit Osmdesátky o všem tom, co svět potkalo během oněch deseti letech konce minulého století, nebo čtyřdílnou Svatbu na klíč. Pobavit se bude určitě možné u filmové komedie Jak se oženit a zůstat singl, vážný tón do vysílání vnese citlivě zpracované drama Carte Blanche.“
 
Technické parametry pro naladění programů: 
Program: Sport1 HD Sport2 HD CANAL+ Domo
Pozice ve FastScan: 104 105 25
Satelit: Astra 23,5°E Astra 23,5°E Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 070 MHz 12 090 MHz 12 012 MHz
Polarizace: Horizontální Vertikální Vertikální
FEC:  3/4  2/3  2/3
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s 29 900 kS/s 29 900 kS/s
Norma: DVB-S DVB-S2/ 8PSK DVB-S2/ 8PSK
Pilot: - OFF OFF
 
Programy Sport 1 HD, Sport 2 HD a Skylink 7 jsou dostupné také v aplikací Skylink Live TV, takže je lze sledovat třeba na mobilním zařízení nebo v chytré televizi.
 
Zdroj: Tisková zpráva