Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink je na prodej (za 1 mld. Kč)

15.7.2011, Jiří Piškula, aktualita
Česká a slovenská satelitní platforma Skylink, za kterou stojí finanční skupina J&T, je na prodej. Česká i slovenská část bude prodána samostatně. S odvoláním na dva nezávislé zdroje o tom přinesl informaci deník E15.
Satelitní televizi Skylink provozuje v Česku společnost TradeTec z Ostravy, zatímco slovenský Skylink provozuje společnost Skylink, která je 100% dceřinou společností firmy Towercom, jež tuto slovenskou satelitní platformu dříve provozovala. Vznik dceřiné společnosti byl tak základním předpokladem pro následný prodej satelitní služby.

Obchod organizuje banka Rothschild. Zahájeno již bylo první kolo, ve kterém zájemci o koupi podali své nabídky. Jsou mezi nimi především telekomunikační společnosti, a to jak české, tak ty, které teprve připravují svůj vstup na náš trh. Podle deníku E15 je mezi zájemci i společnost T-Mobile, která od listopadu 2010 provozuje virtuální satelitní službu T-Mobile Televize, jež je založena na platformě Skylink. T-Mobile se k plánovanému obchodu však oficiálně nechtěl vyjadřovat.


Nový majitel Skylinku by měl být znám ještě v průběhu léta 2011.

Dalšími zájemci o koupi Skylinku mohou být provozovatelé konkurenčních satelitních a možná i kabelových televizních platforem. Konkurenční satelitní televizi CS Link nedávno koupil lucemburský operátor M7 Group. Zájem může mít např. také provozovatel satelitní platformy UPC Direct.

Podle odhadů deníku E15 bude Skylink prodán za sumu, která odpovídá čtyř až pětinásobku zisku před zdaněním, což představuje přibližně 1 mld. Kč. Nový majitel Skylinku by měl být znám během několika týdnů. Skupina J&T v ČR postupně opouští mediální sféru, koncem ledna ukončila provoz ztrátové televize Z1.

Zdroj: E15