www.tvfreak.cz
>
>

Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům

Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
, , aktualita
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
K oblíbeným
reklama
V souvislosti s micro LED TV se hovoří hlavně o Samsungu, který letos chystá uvést hned několik úhlopříček. Jako jedna z hlavních nevýhod je uváděna cena, která skutečně nebude příznivá pro běžné zákazníky. Proti novince, kterou na trh uvádí rakouská firma C SEED, se ovšem bude přece jenom jednat o docela levné televize. Nový model M1 je prezentován jako první skládací microLED TV na světě. Jedná se o skutečně unikátní televizor s úhlopříčkou 165 palců, tedy skoro 4,2 metry. Velikost ovšem není to jediné, čím novinka zaujme. Možná ještě zajímavější je skládací konstrukce.
 
 
Před tím, než si pustíte film, musíte televizi aktivovat. Po stisknutí tlačítka vyjede z podlahy sloup a rozbalí se obrazovka, která se skládá z pěti samostatných panelů. Technologie Adaptive Gap Calibration ovšem umožňuje jejich spojení bez viditelných mezer. Navíc můžete měnit úhel natočení obrazovky – opět jen stisknutím tlačítka. Obrazovka drží v masivním rámu, který byl vyroben z hliníkové slitiny pro letecký průmysl.
 
 
Na výběr jsou čtyři barevné varianty – černá, stříbrná, zlatá a titanová.  Jak asi tušíte, samotná instalace televize nebude zrovna jednoduchá záležitost a vyžaduje významné stavební úpravy. Alternativou je potom speciálně navržená základna pro interiéry, kde není možné zabudování do podlahy. Ani to ovšem neřešení další překážku v podobě vysoké hmotnosti 1 350 kg. 
 
C SEED M1 využívá rozteč pixelů 0,9 mm a dosahuje rozlišení 4K neboli Ultra HD. Výrobce dále uvádí maximální jas 1 000 nitů, podporu HDR10 či HDR10+ nebo vrstvu Total Black, která by měla zabránit odleskům a zdokonalit kontrast. Životnost světelných diod by měla dosahovat 100 000 hodin, než dojde ke snížení jejich jasu na polovinu. O zvuk se stará 2.1kanálový soundbar integrovaný do těla televizoru.
 
 
První skládací microLED TV dostala cenovku v přepočtu 8,7 milionu korun. Nejedná se ovšem o největší ani nejdražší televizor od tohoto výrobce. V minulosti představil modely s úhlopříčkami 201 nebo 262 palců, i když bez technologie microLED. C SEED je společnost sídlící ve Vídni, ale své kanceláře má také v Kalifornii. Výroba modelu M1 bude probíhat právě u našich jižních sousedů. Firmu založila v roce 2009 trojice manažerů, z nichž dva dříve pracovali pro Bang & Olufsen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik