Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty

18.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Fotobanka Shutterstock už nějakou dobu nabízí prodej videoklipů, svůj záběr ale dále rozšiřuje. Tentokrát totiž spouští funkci Elements, která bude nabízet nejen profesionálům nejrůznější vizuální efekty pro filmy.
Shutterstock je velmi známou fotobankou, která na svých stránkách prodává fotografie, ilustrace, vektory i videoklipy. Nyní spustila novinku v podobě Shutterstock Elements, což je nabídka, která přijde velmi vhod tvůrcům s vyššími ambicemi, kteří do svých filmů potřebují nejrůznější speciální efekty. Tato knihovna tak obsahuje různé přechody, odlesky objektivů, HUD, uživatelská rozhraní, ohňové efekty, výstřely ze zbraní, pozadí ve smyčkách a mnoho dalšího.
 
Logo Shutterstock
 
Prozatím obsahuje jen nějakých 3000 profesionálně vytvořených prvků, což v kontrastu s databází fotografií, která čítá přes 284 milionů snímků, vypadá být jako hodně malinká knihovna. Jak ale již bylo řečeno, tato knihovna byla vytvořena skutečnými profesionály pomocí profesionální techniky (např. kamery RED). Shutterstock Elements obsahuje i tutoriály, jak tyto prvky správně zakomponovat do výsledného videa. Pokud jde o cenu, tak např. balíček obsahující výstřely z 19 různých zbraní ve 450 různých prvcích, vyjde na 159 EUR. Ceny nejlevnějších balíčků pak začínají na 79 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.