Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Shutterstock Music: neomezené předplatné pro stahování hudby

21.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Shutterstock je znám především jako fotobanka nabízející fotografie a videa. Ve své nabídce má nicméně i audio soubory. Nyní budou k dispozici i za předplatné bez omezení počtu stažených zvuků a písní.
Svět s fotobankami se postupně mění a Shutterstock nyní uvádí novou službu Shutterstock Music. Kolekce nejrůznějších audio souborů bude nyní k dispozici i neomezeně, za pravidelný poplatek si tak budete moci stáhnout audio souborů, kolik chcete. Připomeňme, že např. u fotek je tu plán za 159 EUR, ten ale omezuje počet fotek na 750 za měsíc. V případě audia půjde o poplatek $149 (resp. 139 EUR) a počet stažení bude neomezený, což ve fotografech vzbuzuje obavy, že se podobných neomezených plánů dočkají i fotografie a videa.
 
Shutterstock logo
 
Cílem fotobanky je zjednodušit práci tvůrcům, kteří se pak mohou méně starat o licencování obsahu a mají mít více času na samotnou tvorbu. Prozatím sice byla k dispozici kolekce audio souborů, ale licencování bylo kapánek složitější (s omezením počtu souborů, jednotlivě...). Celkově čítá kolekce okolo 11 tisíc souborů a je pravidelně rozšiřována. Navíc je možné výsledky filtrovat podle nálady, žánru, popularity a podobně. Dále jsou k dispozici i zkrácené úryvky písní s 15, 30 nebo 60 sekundami stejně jako soubory pro nekonečné smyčky. Ve všech případech jde o royalty-free licence i pro komerční použití.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama