Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SHARP začne s výrobou LCD na bázi InGaZnO

9.5.2011, Jiří Piškula, aktualita
Společnost Sharp se již v minulosti blýskla řadou inovací v oblasti výroby LCD obrazovek. Nyní bude jako první vyrábět malé a střední LCD panely na bázi oxidových polovodičů. Nová technologie by měla zaručit výrazné vylepšení parametrů těchto displejů.
Velká poptávka po LCD panelech malých a středních velikostí používaných v smartphonech a tabletech je spojená se zvýšenými požadavky na špičkové vlastnosti těchto displejů, jako jsou vysoké rozlišení, vysoká kvalita obrazu, nízká hmotnost, kompaktní design a nízké energetická náročnost.

Ve spolupráci se společností Semiconductor Energy Laboratory vyvinul Sharp a jako první na světě bude komerčně využívat tenkovrstvé tranzistory využívající nový materiál InGaZnO –oxid obsahující Indium (In), Gallium (Ga) a Zinek (Zn). Nové LCD panely se začnou vyrábět v továrně Kameyama No.2 už v průběhu letošního roku.


Pohled z ptačí perspektivy na továrnu Kameyama No.2, kde Sharp zpracovává mimo jiné substráty 8. generace.

Nízká spotřeba LCD panelů bude umožněna díky zmenšení velikosti tranzistorů a zvýšení propustnosti světla pro každý pixel. Navíc speciální UV2A technologie zaručí špičkovou kvalitu LCD panelů malých a středních velikostí. Vysoce efektivní výrobní linka v továrně Kameyama No. 2 bude využívat skleněné substráty 8. Generace.

Továrna Kameyama No.2, která byla uvedena do provozu v srpnu 2006, vyrábí špičkové LCD panely určené pro televizory a od nynějška bude vyrábět také LCD panely malých a středních velikostí. Sharp bude i nadále usilovat o další rozvoj nejmodernější továrny na LCD panely využíváním svých unikátních výrobních technologií.

Zdroj: TZ Sharp