Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp vyrábí největší LED LCD TV na světě

18.10.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Není to tak dávno, co jste se mohli dočíst o novém 60“ modelu televizorů Sharp AQUOS. V zámoří se přitom už brzy začne prodávat ještě větší macek. Nese označení AQUOS LC-80LE632U a s 80“ se jedná o největší sériově vyráběnou LED TV současnosti.

Asi všichni výrobci spotřební elektroniky ze Země vycházejícího slunce musí čelit stále sílícímu tlaku ze strany levné konkurence z Číny. Není proto divu, že např. takový Sharp vyrábí stále větší a větší televizory, včetně posledního modelu řady AQUOS. Se svými 80“ patří AQUOS LC-80LE632U k největším v současnosti dostupným televizorům. Ba co víc... v segmentu LED LCD nemají jeho rozměry konkurenci.Sharp AQUOS LC-80LE632U - momentálně asi největší LCDTV s plným LED podsvícením.


Je však otázkou, jak to nakonec bude s prodejem tohoto mastodonta. Doporučená prodejní cena totiž byla stanovena na 5499,99 USD (něco málo přes 100 000 Kč), byť v porovnání s konkurencí se tato částka nezdá být přemrštěná. Co tedy nový AQUOS nabízí? Jednak to je dvoumetrové X-Gen LCD s rozlišením Full HD (1080p, 1920 × 1080 px) a plným podsvícením LED (Full Array). Dynamický kontrastní poměr přitom činí slušných 6 000 000 : 1. Odezvu 4 ms doplňuje technologie 120 Hz Fine Motion Enhanced pro vylepšenou kvalitu obrazu bez trhavých pohybů. Podobně nepřekvapí (ale nejspíš ani neoslní) 10bitové zpracování obrazu, které podle společnosti Sharp umožňuje lepší kontrolu každého pixelu a minimalizaci úniků světla. Mnohé potěší, že přístroj minula tolik diskutovaná technologie Quattron (RGBY).Maximální hloubka samotné TV je rovna 1 dm.


Jak už to dnes bývá, tak vestavěný multimediální přehrávač umožňuje přehrávat filmy, hudbu nebo fotky z externí paměti. K jejímu připojení slouží dvojice vstupů USB. Standardem je i vestavěný modul Wi-Fi, jenž zde umožňuje přístup ke službám, jako je Netflix, CinemaNow, VUDU nebo zákaznická online podpora AQUOS Advantage Live. O masivní konstrukci svědčí i fyzická hloubka „skříně“, která dosahuje necelých 4 palců (asi 10 centimetrů), hmotnost kolem 60 kg nebo příkon 307 W (0,1 W v režimu stand-by).Opomenout nelze ani bohatou výbavu vstupů a výstupů.


Hráče konzolových her (např. PS3 nebo Xbox360) zase potěší speciální herní režim Vyper Drive. Náplní jeho práce je odstranění vnímatelného zpoždění („lagu“) mezi herní konzolí a obrazovkou. Televizor je přitom možné připojit pomocí čtyř vstupů HDMI, HD komponentního vstupu, dvou kompozitních video vstupů, duálního RCA audio vstupu, RS-232C, 15-pin D-sub vstup (PC vstup). Celý výčet uzavírá vstup Ethernetový. Co myslíte, bude nová LED TV stát za to?
Sharp AQUOS LC-80LE632U - úhlopříčka 80", spotřeba 307 W, cena 100 000 Kč.


Zdroj: HiTechReview, Sharp