Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp uvedl tři BD přehrávače

14.1.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp vedle nových televizorů AQUOS Quattron představila také trojici nových přehrávačů médií Blu-ray, které nabídnou možnost přehrávání 3D filmů a pokročilé instalační a ovládací funkce.
Jde tedy o tři nové přehrávače Blu-ray, a to konkrétně modely BD-HP75U, BD-HP35U a BD-HP25U. Jejich nejdůležitější vlastnosti jsou schopnost přehrávání filmů na Blu-ray 3D, dále HD 3D 1080p/24 fps video výstup s Dolby True HD a DTS HD audio, streamované přehrávání obsahu z Netflix / Vudu / Pandora / YouTube či DLNA serverů umístěných v domácnosti přes rozhraní Wi-Fi, splnění standardů Energy Star a modely BD-HP75U a BD-HP35U podporují IP control.Každý z nich samozřejmě zvládne také přehrávat filmy na DVD a dále podporují také USB média a uložené soubory AVCHD, DivX Plus HD, JPEG a MP3. Obraz standardního DVD můžeme díky funkci Sharp Super Picture převést na rozlišení 1080p. Mezi podporované funkce patří Sharp AQUOS LINK a AQUOS PURE, které zajišťují bezproblémovou komunikaci s televizory AQUOS přes kabel HDMI a vedle IP control je zde také RS-232C pro ovládání domácího kina, ale pouze u nejlepšího modelu BD-HP75U.

K obsahu BD-Live, tedy vystřiženým filmovým scénám, ukázkám nových filmů, hrám, chatu a dalšímu, nám zprostředkuje přístup vestavěné rozhraní Wi-Fi. To se bude hodit i pro aktualizaci firmwaru.

Zdroj: TZ Sharp