Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp uvádí nové LCD AQUOS

11.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp si připravila pro letošní rok také nové modely televizorů, a to i 60", 70" a 80" modely AQUOS s LCD obrazovkami, které budou rovněž součástí příprav na roli sponzora UEFA EUROTOP pro evropský fotbalový šampionát.
Tento šampionát proběhne za pět měsíců v Polsku a na Ukrajině a dle představ firmy Sharp bychom jej měli sledovat pomocí jeho LCD televizorů AQUOS, pro něž budou představeny také nové audio systémy vedle interaktivních tabulí.

Novou vlajkovou lodí se stane 80" 3D LCD televize s LED podsvícením a označením LC-80LE844U. Ta má být první televize svého druhu disponující tak velkou obrazovkou. Nabídne nám rozlišení Full HD 1080p, technologii Quattron slibující jasnější a barevnější obraz a 240Hz technologii slibující ostrý obraz i v rychlých scénách.

Kompletní nová nabídka TV AQUOS bude čítat přes 20 modelů s úhlopříčkami od 32", z nichž řada nabídne 3D zobrazení, novou technologii Quad Pixel Plus II s plynulejšími přechody linií a barev a také plné LED podsvícení vylepšující kontrast pomocí lokálních úprav jasu.

Všechny modely již budou spadat do kategorie Smart TV a nabídnou platformu AQUOS Net+ s přístupem k různým aplikacím a službám (YouTube videa, filmy, zpravodajství, předpověď počasí, fotbalové novinky, apod.) a pak Sharp mluví také o nízké spotřebě, díky niž televizory spadají do kategorie energetické účinnosti A+.

Dále Sharp představil koncept AQUOS Freestyle, pod nímž se ukrývají 20, 32, 40 a 60palcové televizory, jež mají mít tenčí a lehčí tělo než jiné modely a také budou schopné příjmu signálu vysílaného pomocí Wi-Fi. A nakonec tisková zpráva hovoří o LED televizoru ICC-4K disponujícím čtyřnásobným rozlišením v porovnání s 1080p a obrazovým procesorem ICC (Integrated Cognitive Creation)

Zdroj: TZ Sharp