Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp ukázal 180" videostěnu

23.11.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp využila představení módní kolekce Paula Smithe pro jaro a léto 2011 k tomu, aby mohla také prezentovat výsledky své práce. Nejednalo se ale o kolekce, ale o 180palcovou videostěnu složenou z devíti panelů typu LFD...
Celkem devět panelů Sharp PN-V601 typu LFD (Large Format Display) o úhlopříčce 60" tedy vytvořilo stěnu s úhlopříčkou 180" (450 cm, čili rozměry 396 x 213 cm), na níž probíhalo představení zákulisních záběrů. Pak tu bylo ještě pět dalších obrazovek s krátkými filmy od Paula Smithe.Panely Sharp PN-V601 se vyznačují tenkým rámem (6,3 mm), takže mohly vytvořit téměř homogenní plochu. Mají také plné zadní podsvícení pomocí LED a jas o hodnotě až 700 kandel na metr čtvereční. Vyráběny jsou v nejnovější firemní továrně Sharp, která je umístěna v japonském Sakai.

Pro ovládání se využívá speciální řídicí software přímo od Sharpu, jenž umožňuje obsah nejen zobrazovat, ale také tvořit a plánovat jeho prezentaci. Tisková zpráva nemluví o žádném omezení počtu panelů a pouze zmiňuje prezentaci filmů ve vysokém rozlišení, a to "v jakékoliv velikosti nebo uspořádání video stěny." Panely budou určeny nejen na takovéto akce, ale také na veletrhy, do podniků či jako reklamní nosiče na letiště a do nákupních center.

Zdroj: TZ Sharp