Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp prodává v Evropě 80" LCD TV

2.4.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp se pochlubila svou novou LCD televizí AQUOS LC-80LE645E, která již je u nás již k dispozici. Dle jejího výrobce jde o bezkonkurenčně největší model, který je v Evropě momentálně v prodeji, což se samozřejmě podepsalo i na jeho ceně.
AQUOS LC-80LE645E od firmy Sharp je tedy určena pro zákazníky, kteří jednak nebudou váhat zaplatit doporučenou cenu 150000 Kč, ale také budou mít doma dostatek prostoru na tohoto obra s úhlopříčkou přes 2 metry, na nějž je optimální se koukat ze tří metrů (alespoň dle tiskové zprávy).

Nový televizor má plné LED podsvícení (tedy ne okrajové) a láká zákazníky na bohaté funkce a energetickou účinnost reprezentovanou štítkem se třídou A++ a spotřebou 131 W. Dále nám 100Hz technologie slibuje ostrý a kontrastní obraz i při rychlých scénách a samozřejmostí jsou multimediální funkce.

LC-80LE645E patří do skupiny televizorů Smart TV s platformou AQUOS NET+, která nabízí přes 50 aplikací, díky nimž budeme moci využít YouTube nebo multimediální knihovny různých televizních stanic a samozřejmě tu je i internetový prohlížeč. Televizor má kromě Full HD obrazovky také tři HD tunery DVB-T/DVB-C/DVB-S2 a vestavěný multimediální přehrávač, jemuž stačí připojený USB (flash) disk nebo domácí síť se zařízením kompatibilním s DLNA (Digital Living Network Alliance). K připojení lze využít již dodávaný adaptér WLAN.

Sharp také nabízí prodlouženou záruku 2+1, díky níž si prodloužíte záruku o rok pouze díky registraci u prodejce, pomocí online registrace nebo poštou, což je třeba provést do 3 měsíců po koupi. Výrobce se pak zavazuje provést opravu přímo u zákazníka nebo okamžitě po síti, když to samozřejmě bude možné.

Zdroj: TZ Sharp