www.tvfreak.cz
>
>
>

Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců

Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
, , aktualita
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
K oblíbeným
reklama
Rozlišení 8K nemusí dávat smysl pro běžné úhlopříčky televizorů, ale změna může přijít se zvyšující se velikostí. Sharp byl v roce 2017 prvním výrobcem, který na trh uvedl 8K TV. A nyní opět překonává konkurenci. Začíná totiž prodávat největší 8K displej na světě. Model 8M-B120 nezamíří do obývacích pokojů, neboť je určen pro profesionální využití. Podle výrobce hlavně tam, kde je vyžadována vysoká úroveň vizuální čistoty a přesnosti. Jako příklady odvětví zmiňuje televizní vysílání, design, medicínu, řízení letového provozu nebo obchodování na burze.
 
 
Novinka od Sharpu se chlubí úhlopříčkou 120 palců, respektive 3 metry. Použitý LCD panel má tedy plochu přibližně 4 metry čtvereční. Obraz v rozlišení 8K se skládá ze 33 milionů pixelů, což je čtyřnásobek 4K Ultra HD a šestnáctinásobek Full HD. Japonský výrobce slibuje široký barevný gamut a optimalizované podsvícení LED. Pro zvýšení hloubky obrazu a sytější barvy je podprován vysoký dynamický rozsah (HDR). Displej by měl dosahovat jasu až 600 nitů, krátkodobě dokonce až 1 000 nitů. Podsvícení je rozděleno do 2 048 zón, což přispívá k lepšímu kontrastu.
 
 
Ačkoliv je použitý panel nativně 60Hz, díky interpolaci se výrobce chlubí obnovovací frekvencí až 120 Hz. To by mělo přispět k rozmazání pohybu při rychlých pohybech, aby akční scény vypadaly více realisticky. Pokud se jedná o konektivitu, k dispozici jsou čtyři porty HDMI 2.0a a jeden port HDMI 2.1 se šířkou pásma až 48 Gbit/s. Proto je možné do displeje přenášet signál v 8K se 60 Hz, který je potom „zdvojen“ na 120 Hz. Největší 8K displej světa 8M-B120 lze aktuálně pořídit u společnosti Sharp a vybraných partnerů v některých regionech. Cena nebyla zveřejněna, ale není třeba zdůrazňovat, že o levné řešení rozhodně nepůjde.
 
Pokud bychom brali v potaz i 8K displeje, které se zatím neprodávají, Sharp by o své prvenství přišel. Vloni totiž Samsung oznámil 8K obrazovky Wall for Business, které by měly být dostupné v úhlopříčkách 219 až 583 palců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik