www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp představil 90“ monstrum

Sharp představil 90“ monstrum
, , aktualita
Japonský výrobce Sharp přichází s jeho zatím největším televizorem. FullHD rozlišení by zas tolik neoslnilo, ale to by jeho panel nesměl mít 228,6 cm v úhlopříčce. V porovnání s ostatními velkorozměrovými televizory má i nižší cenu.
K oblíbeným
reklama
Nový televizor Sharp LC-90LE745U rodiny AQUOS nabízí ohromnou 90“ obrazovku, která se vyznačuje rozlišením 1080p i vlastnostmi Smart TV. Je tak masivní, že její hmotnost činí 64 kg. Jde přitom o pokračování řady LE745U, do které patří jak 60“ a 70“ modely, tak LC-80LE632U. Tento 80“ model měl debut před šesti měsíci. Údajně však trpěl neduhy, jako je horší čerň nebo absence 3D. Je tedy otázkou, jak si Sharp poradil s problematickým zobrazením černé. 3D kompatibilita by zde však zaručena být měla.
Masivní přístroj má celoplošné LED podsvícení i tenký hliníkový rámeček


O podsvícení se stará 500 LED diod rozmístěných po celé ploše displeje (angl. full-array). Podle slov výrobce toto uspořádání zaručuje větší rovnoměrnost světla, než při umístění LED po okrajích (edge-lit). Dále se televizor vyznačuje tenkým hliníkovým rámečkem a hloubkou 5 palců (necelých 13 cm). Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz využívá 240Hz technologii Sharp AquaMotion.
Ve výbavě nesmí chybět v americe oblíbené internetové služby


Nechybí ani vestavěná WiFi ani proprietární nástroj SmartCentral. Tento portál umožňuje přístup k řadě aplikací a služeb nabízejících video (jako je YouTube nebo v našich končinách nedostupný Netflix). O tom, že televizor nebude pro každého svědčí nejen velikost nevhodná pro většinu obývacích pokojů. Doporučená cena 10 999,99 dolarů (kolem 230 000 korun) totiž odpovídá spíše osobnímu automobilu. Konkurenční televizory podobných velikostí se však prodávají za dvojnásobek.

Zdroj: HiTechReviews, CNET
Nejnovější články
Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020 Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020
Film ve spojitosti se Star Wars to poslední dobou neměly lehké, jejich úspěch v kinech nebyl tak drtivý, jak si Disney přálo. Přesto na ságu nezanevře a potvrdilo, že se můžeme těšit na seriál Obi-Wan Kenobi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight
Do seznamu připravovaných seriálů od Marvelu (Disney) se dostaly i dvě novinky. Kevin Feige totiž prozradil, že se chystá ženská verze Hulk v seriálu She-Hulk a pak schizofrenní hrdina Moon Knight.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala