Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp představil 90“ monstrum

28.6.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Japonský výrobce Sharp přichází s jeho zatím největším televizorem. FullHD rozlišení by zas tolik neoslnilo, ale to by jeho panel nesměl mít 228,6 cm v úhlopříčce. V porovnání s ostatními velkorozměrovými televizory má i nižší cenu.
Nový televizor Sharp LC-90LE745U rodiny AQUOS nabízí ohromnou 90“ obrazovku, která se vyznačuje rozlišením 1080p i vlastnostmi Smart TV. Je tak masivní, že její hmotnost činí 64 kg. Jde přitom o pokračování řady LE745U, do které patří jak 60“ a 70“ modely, tak LC-80LE632U. Tento 80“ model měl debut před šesti měsíci. Údajně však trpěl neduhy, jako je horší čerň nebo absence 3D. Je tedy otázkou, jak si Sharp poradil s problematickým zobrazením černé. 3D kompatibilita by zde však zaručena být měla.
Masivní přístroj má celoplošné LED podsvícení i tenký hliníkový rámeček


O podsvícení se stará 500 LED diod rozmístěných po celé ploše displeje (angl. full-array). Podle slov výrobce toto uspořádání zaručuje větší rovnoměrnost světla, než při umístění LED po okrajích (edge-lit). Dále se televizor vyznačuje tenkým hliníkovým rámečkem a hloubkou 5 palců (necelých 13 cm). Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz využívá 240Hz technologii Sharp AquaMotion.
Ve výbavě nesmí chybět v americe oblíbené internetové služby


Nechybí ani vestavěná WiFi ani proprietární nástroj SmartCentral. Tento portál umožňuje přístup k řadě aplikací a služeb nabízejících video (jako je YouTube nebo v našich končinách nedostupný Netflix). O tom, že televizor nebude pro každého svědčí nejen velikost nevhodná pro většinu obývacích pokojů. Doporučená cena 10 999,99 dolarů (kolem 230 000 korun) totiž odpovídá spíše osobnímu automobilu. Konkurenční televizory podobných velikostí se však prodávají za dvojnásobek.

Zdroj: HiTechReviews, CNET