www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp představil 90“ monstrum

Sharp představil 90“ monstrum
, , aktualita
Japonský výrobce Sharp přichází s jeho zatím největším televizorem. FullHD rozlišení by zas tolik neoslnilo, ale to by jeho panel nesměl mít 228,6 cm v úhlopříčce. V porovnání s ostatními velkorozměrovými televizory má i nižší cenu.
K oblíbeným
reklama
Nový televizor Sharp LC-90LE745U rodiny AQUOS nabízí ohromnou 90“ obrazovku, která se vyznačuje rozlišením 1080p i vlastnostmi Smart TV. Je tak masivní, že její hmotnost činí 64 kg. Jde přitom o pokračování řady LE745U, do které patří jak 60“ a 70“ modely, tak LC-80LE632U. Tento 80“ model měl debut před šesti měsíci. Údajně však trpěl neduhy, jako je horší čerň nebo absence 3D. Je tedy otázkou, jak si Sharp poradil s problematickým zobrazením černé. 3D kompatibilita by zde však zaručena být měla.
Masivní přístroj má celoplošné LED podsvícení i tenký hliníkový rámeček


O podsvícení se stará 500 LED diod rozmístěných po celé ploše displeje (angl. full-array). Podle slov výrobce toto uspořádání zaručuje větší rovnoměrnost světla, než při umístění LED po okrajích (edge-lit). Dále se televizor vyznačuje tenkým hliníkovým rámečkem a hloubkou 5 palců (necelých 13 cm). Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz využívá 240Hz technologii Sharp AquaMotion.
Ve výbavě nesmí chybět v americe oblíbené internetové služby


Nechybí ani vestavěná WiFi ani proprietární nástroj SmartCentral. Tento portál umožňuje přístup k řadě aplikací a služeb nabízejících video (jako je YouTube nebo v našich končinách nedostupný Netflix). O tom, že televizor nebude pro každého svědčí nejen velikost nevhodná pro většinu obývacích pokojů. Doporučená cena 10 999,99 dolarů (kolem 230 000 korun) totiž odpovídá spíše osobnímu automobilu. Konkurenční televizory podobných velikostí se však prodávají za dvojnásobek.

Zdroj: HiTechReviews, CNET
reklama
Nejnovější články
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik