Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp představil 90" LCD TV

10.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp je pochopitelně také aktivní na letošním veletrhu CES 2013, kde se pochlubila velkým LCD televizorem s LED podsvícením, který má být se svými 90" momentálně největším dostupným modelem vůbec...
Nicméně u nás odkazovaný televizor Sharp LC-90LE745U dostupný není, ovšem je jasné, že jeho doporučená cena nebude nízká. Po kratším zapátrání v zahraničních obchodech byla objevena částka 11000 USD, ovšem leckde cena klesá pod hranici 10000. Jeho rozlišení je klasické Full HD 1080p a nechybí možnost 3D zobrazení.

Sharp na letošním CES představil na dvacet televizorů AQUOS LED TV série 7 a 8, které nabízejí úhlopříčky 60, 70, 80 a nyní tedy i 90 palců, což je téměř 230 cm právě u modelu LC-90LE745U. Ten by měl nabídnout již dlouho známou technologii Quattron, na jejímž základě se výsledné barvy neskládají pouze ze základních složek RGB - červené, zelené a modré. Přibyla složka Y, čili žlutá, která zajistí rozsáhlejší barevnou paletu.

Všechny nové modely AQUOS pak patří do kategorie chytrých televizorů Smart TV, nabízí aktivní 3D zobrazení v 1080p, obsahují dvoujádrový procesor, rozhraní Wi-Fi a samozřejmě i softwarovou výbavu s webovým prohlížečem nebo aplikací Sharp SmartCentral pro přehrávání multimédií z Internetu.

Dále Sharp mluví o audiu s celkovým výkonem 20 W, které u sérií 7 a 8 doplňuje také 15W subwoofer a Yamaha DSP. Rám je vyroben z broušeného hliníku a nakonec byla zmíněna certifikace Energy Star 6.0.

Zdroj: TZ Sharp