Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp představil 90" LCD TV

31.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp se pochlubila svou novou televizí, která je určena pro náročné zákazníky žádající velký obraz. Její úhlopříčka je totiž 90 palců, což je 229 cm a poprvé ji zájemci mohli spatřit na veletrhu IFA 2012...
Nový televizor Sharp patří do rodiny AQUOS a dle svého výrobce jde momentálně o světově největší LCD televizor s podsvícením pomocí LED. Sharp doporučuje, abychom se na obraz s úhlopříčkou přes dva metry dívali z cca 3,5metrové vzdálenosti, která má být ideální. Nicméně pokud se už vidíte v křesle, tak na to je ještě brzo. Tato novinka bude totiž na evropském trhu k dispozici až od léta příštího roku.

Nový AQUOS má mít elegantní a stylový design s hliníkovým rámem, tlustý je méně než 12 cm a váží cca 64 kg. Její LED podsvícení je přímé, tedy pod celou obrazovkou a ne pouze v okrajích a především díky němu dostal televizor energetický štítek A+.

Co se týče technických podrobností, pak zmíněno bylo alespoň to nejdůležitější - rozlišení Full HD a podpora 3DTV, trojitý HD tuner (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) a samozřejmě jde o tzv. chytrý televizor schopný přehrávat multimédia i ze sítě a internetu. Využívá platformu AQUOS NET+ a připojit se můžeme rovněž na YouTub, Twitter, mediální knihovny televizních stanic, atp.

Zdroj: TZ Sharp