Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp oznámil 4K televize DL3/DN3 s Android TV a tenkými rámečky

25.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp Europe do své nabídky přidal nové série televizí DN a DL, které budou dostupné v oblíbených úhlopříčkách 42 až 55 palců v kombinaci s moderním designem. Některé modely přidají Dolby Vision a Dolby Atmos.
Sharp se chce probojovat zpět mezi nejprodávanější značky televizí na evropských trzích. Místo technologických výstřelků nabízí hlavně modely pro masy, které nabízejí žádané funkce za často docela rozumnou cenu. Nejnovějšími přírůstky pro rok 2021 se staly série DN a DL, které byly oznámeny tento týden. V obou sériích najdeme modely s úhlopříčkami 42, 50, 55 a 65 palců, vždy v kombinaci s rozlišením 4K. Panel je typu VA LCD s podsvícením Direct LED a 50Hz frekvencí. Standardem jsou formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG, vyšší série DN navíc přidává také Dolby Vision. HDR10+ výrobce zcela vynechal.
 
Sharp DN3 Android TV
 
Dalším rozdílem je podpora Dolby Atmos, kterou rovněž nabízí pouze série DN. Modely od sebe rozpoznáte také podle designu, protože televizory DN používají tenčí nožičky v barvě kovu. Obě série využívají velmi tenké rámečky okolo obrazovky, proto výrobce novinky inzeruje jako „bezrámečkové“, i když to samozřejmě není zcela přesné označení. Televizory by díky modernímu designu měly snadno zapadnout do obývacího pokoje. Nabízí se také možnost připevnění na stěnu pomocí držáku VESA. Ozvučení zajišťuje dvojice reproduktorů s celkovým výkonem 20 W. Pokud zvolíte 65palcový model, můžete se těšit na 35W audio systém 2.1 od společnosti Harman Kardon.
 
Sharp DL3 Android TV
 
Televize Sharp necílí na hráče, proto jsou k dispozici jen tři porty HDMI 2.0b (nikoliv HDMI 2.1). Chybí také další pokročilejší gamingové funkce jako VRR nebo ALLM. Jako operační systém poslouží Android TV ve starší verzi 9.0 (Pie), který ovšem nabízí integrované funkce Chromecastu nebo hlasové povely přes Google Assistant. Aplikace včetně Netflixu, HBO Go, Apple TV nebo YouTube lze stahovat z Obchodu Play. Televizory se začnou na evropských trzích prodávat během letních prázdnin. Prozatím nemáme k dispozici informace o cenách ani dostupnosti na českém trhu. Ve Velké Británii by se měla cena 50palcových modelů pohybovat v přepočtu okolo 16 tisíc korun, v případě 65palcových modelů se očekává cena okolo 22 tisíc korun.