Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp AQUOS LE830E s Quattron přichází

2.9.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp si připravila na letošní IFA prezentaci několika novinek, mezi něž patří i televizory AQUOS LE830E s technologií Quattron. Slibují přirozené barvy, ostrý obraz a také hit této doby - schopnost 3D zobrazení...
Sharp AQUOS LE830E nabízí kromě technologie Quattron a 3D zobrazení také nové funkce, spadá do nejvyšší třídy A udávající energetickou efektivitu a označeny jsou také ekoštítkem EU (tzv. Eko květinkou). Očekávat od nich tedy můžeme velmi nízkou spotřebu energie, ovšem to výrobce ve zprávě nepodpořil žádnými čísly.Dále dostaneme možnost využívat různé služby, například Skype, nabídku AQUOS NET+ s přístupem k téměř 70 widgetům, kam patří třeba video na přání Viewster a jinak je tu díky zabudovanému prohlížeči volný přístup na webové stránky Internetu.

Co se týče toho hlavního, tedy LCD panelu, pak LE830E jsou vybaveny Full HD High-Speed LCD panelem v úhlopříčkách 40, 46, 52 a 60 palců (102, 117, 132 a 152 centimetrů). Kolem nej bude rám se šířkou 2,5 centimetru a že jde o technologii Quattron, obraz se nebude skládat pouze ze základních třech barev (RGB), ale také ze čtvrté složky - Y (žlutá). To má jednak vylepšit barevné podání a také přinést lepší světelnou propustnost LCD panelu, a tím i podstatné snížení spotřeby energie.

Do výbavy dále patří trojice digitálních tunerů pro satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a instituce mohou využít USB klonování. S pomocí USB flash disku se dá uložit nastavení jednoho televizoru a to pak snadno přenést na další stejné modely.

Firma ve zprávě bohužel neoznámila, kdy budou nové LE830E na trhu a nedozvěděli jsme se ani přibližnou cenu.

Zdroj: TZ Sharp