www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp a 80" televize AQUOS Quattron

Sharp a 80" televize AQUOS Quattron
, , aktualita
Sharp ve své nové tiskové zprávě oficiálně uvedl na trh televizor AQUOS Quattron s úhlopříčkou 80 palců, což samozřejmě není jediné lákadlo. Podporovány jsou i nejnovější firemní technologie, o nichž se zmíníme v této aktualitě.
K oblíbeným
reklama
Osmdesátipalcový AQUOS Quattron LC-80LE857E s obrazovkou LCD o rozlišení Full HD má pochopitelně podsvícení pomocí LED (přesněji Edge LED) a dále podporuje 3D zobrazení a nabídne technologie Quattron třetí generace. Mezi ty má patřit Active Motion 800 pro ostré zobrazení rychlých scén, o což by se měl postarat procesor Clear Picture. Krom toho byl tento model označen energetickou třídou A+.

Že jde o model řady Quattron, můžeme očekávat přítomnost čtvrtého subpixelu v každém pixelu, takže kromě základních složek červené, modré a zelené tu je ještě žlutá. Dále Sharp udává, že tu je nová funkce TV PVR, která má umožnit ukládání záznamů vysílání na externí USB disk, z nějž pak budeme moci přehrávat videa v DivX.

Pro příjem vysílání je AQUOS Quattron LC-80LE857E vybaven "všemi aktuálně dostupnými digitálními přijímači", tedy konkrétně DVB-T/T2 / DVB-C / DVB-S/S2 (MPEG2 / MPEG4 H.264) a nechybí ani podpora HbbTV Hybrid TV kombinující pozemní digitální vysílání DVB-T a přenos přes internet.

Majitelé telefonů či tabletů s iOS nebo Androidem mají také možnost ovládat televizor pomocí speciální aplikace na dálku a zvolit si třeba režim Tapeta, díky němuž bude televizor zobrazovat třeba snímky z dovolené či umělecká díla jako jeden velký fotorámeček. V tomto režimu přitom jeho spotřeba bude v rozmezí 30 až 40 W (jas 30 cd).

Cenu tohoto televizoru Sharp ještě nezveřejnil. Ta samozřejmě nebude zrovna nízká, takže pokud budete chtít ušetřit, či na takto velkou obrazovku nemáte místo, můžete si vybrat také verze s obrazovkami o úhlopříčce 60 a 70 palců.

Zdroj: TZ Sharp
reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala