Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp a 80" televize AQUOS Quattron

19.4.2013, Jan Vítek, aktualita
Sharp ve své nové tiskové zprávě oficiálně uvedl na trh televizor AQUOS Quattron s úhlopříčkou 80 palců, což samozřejmě není jediné lákadlo. Podporovány jsou i nejnovější firemní technologie, o nichž se zmíníme v této aktualitě.
Osmdesátipalcový AQUOS Quattron LC-80LE857E s obrazovkou LCD o rozlišení Full HD má pochopitelně podsvícení pomocí LED (přesněji Edge LED) a dále podporuje 3D zobrazení a nabídne technologie Quattron třetí generace. Mezi ty má patřit Active Motion 800 pro ostré zobrazení rychlých scén, o což by se měl postarat procesor Clear Picture. Krom toho byl tento model označen energetickou třídou A+.

Že jde o model řady Quattron, můžeme očekávat přítomnost čtvrtého subpixelu v každém pixelu, takže kromě základních složek červené, modré a zelené tu je ještě žlutá. Dále Sharp udává, že tu je nová funkce TV PVR, která má umožnit ukládání záznamů vysílání na externí USB disk, z nějž pak budeme moci přehrávat videa v DivX.

Pro příjem vysílání je AQUOS Quattron LC-80LE857E vybaven "všemi aktuálně dostupnými digitálními přijímači", tedy konkrétně DVB-T/T2 / DVB-C / DVB-S/S2 (MPEG2 / MPEG4 H.264) a nechybí ani podpora HbbTV Hybrid TV kombinující pozemní digitální vysílání DVB-T a přenos přes internet.

Majitelé telefonů či tabletů s iOS nebo Androidem mají také možnost ovládat televizor pomocí speciální aplikace na dálku a zvolit si třeba režim Tapeta, díky němuž bude televizor zobrazovat třeba snímky z dovolené či umělecká díla jako jeden velký fotorámeček. V tomto režimu přitom jeho spotřeba bude v rozmezí 30 až 40 W (jas 30 cd).

Cenu tohoto televizoru Sharp ještě nezveřejnil. Ta samozřejmě nebude zrovna nízká, takže pokud budete chtít ušetřit, či na takto velkou obrazovku nemáte místo, můžete si vybrat také verze s obrazovkami o úhlopříčce 60 a 70 palců.

Zdroj: TZ Sharp