Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Šest cen EISA 2014-2015 pro Sony, dvě ve video kategoriích

15.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Letošek znamenal celkem šest ocenění EISA 2014-2015 pro společnost Sony. Dvě z nich putovaly do video kategorií, konkrétně šlo nejlepší videokameru a nejlepší 4K televizi. Další dvě ceny získaly fotoaparáty a poslední dvě pak tablet a přehrávač.
Letošní ceny EISA 2014-2015 se společnosti Sony hodně vydařily. Celkem získala 6 ocenění. Dvě putovaly do fotografické kategorie, další dvě pak do video oblasti, na které se podrobněji podíváme. Oceněn byl i tablet a přehrávač. Nejlepší videokamerou se stala Sony Handycam FDR-AX100. Ta podporuje 4K videozáznam, který je zaznamenáván 1" Exmor R CMOS BSI snímačem. Objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* disponuje 12× optickým zoomem. K dispozici jsou 3 ND filtry, procesor BIONZ X s podporou 4K videa při 25p, Full HD XAVCS při 50p a dokonce je tu i slow motion záznam při 100 fps. Nechybí OLED hledáček, Wi-Fi s NFC a stabilizace SteadyShot.

Sony Handycam FDR-AX100

Titul nejlepší 4K Ultra HD televize putoval na adresu Sony Bravia KD-65X9005B. Televize má 65" úhlopříčku a speciální upscaling engine pro zvětšení obrazu na rozlišení 4K. Nechybí technologie Triluminos pro přirozené barvy a X-tended Dynamic Range pro vylepšení jasu a kontrastu. Televize podporuje HDMI 2.0, HEVC dekódování, HDCP 2.2. Reproduktory Megnetic Fluid mají zajistit co nejlepší zvuk, podporován je i bezdrátový subwoofer Sony SWF-BR100.

Sony Bravia KD-65X9005B

Připomeňme, že v kategorii fotoaparátů zvítězilo Sony A7R jako nejlepší profesionální CSC fotoaparát a Sony Cyber-shot RX100 III (RX100 M3) jako nejlepší kompakt. Titul nejlepšího přehrávače získal Sony HAP-Z1ES a nejlepším tabletem pro letošek je Sony Xperia Z2 Tablet.

Zdroj: www.eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.