Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor uvádí novou řadu LED televizorů s DVB-T2 tunerem

10.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Sencor oznámila LED televizory z řady F58TCS, které jsou připraveny na novou generaci pozemního digitálního vysílání. V nabídce jsou dva modely s různými úhlopříčkami, přičemž oba se vyznačují Full HD rozlišením a atraktivními cenami.
K úplnému přechodu na standard DVB-T2/HEVC sice dojde za více než tři roky, při nákupu nového televizoru je ovšem už nyní vhodné vybírat podle toho, zda podporuje tento standard digitálního pozemního vysílání. Aby si zákaznici mohli být jisti, že přístroj bude podporovat DVB-T2, zavedly České Radiokomunikace certifikaci. Tímto testem úspěšně prošly také dva nové modely televizorů od Sencoru z řady F58TCS, které mají integrovaný kombinovaný tuner DVB-T/T2/C/S2.
 Na výběr je model Sencor SLE 40F58TCS s úhlopříčkou 101 cm (40“) a SLE 43F58TCS disponující úhlopříčkou 109 cm (43“). V obou případech se jedná o LCD televizory s D-LED podsvícením, jasem 250 cd/m2 a Full HD rozlišením. Kromě toho výrobce slibuje pozorovací úhly 176 stupňů. Po zvukové stránce jsou přítomny 8W reproduktory a technologie automatické hlasitosti, která vyrovná hlasitost při přepínání kanálů. Nesmí samozřejmě chybět porty HDMI ani USB, takže je možné k televizoru připojit nejrůznější přehrávače, počítač nebo externí USB disk, který může sloužit k nahrávání televizního vysílání i přehrávání obsahu. Ve druhém případě jsou podporovány video formáty HEVC, MKV, AVI, MP4, MOV, zvukové MP3 či obrazové JPEG, JPG, PNG a BMP.

Menší Sencor SLE 40F58TCS se prodává za 8 999 Kč bez DPH, větší Sencor SLE 43F58TCS potom přijde na 9 499 Kč bez DPH.

Zdroj: Tisková zpráva Sencor