Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Schneider-Kreuznach uvádí tři nové objektivy pro video na full frame

5.4.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Schneider-Kreuznach rozšiřuje nabídku svých objektivů o trojici nových modelů Xenon pro full frame zrcadlovky Canon a Nikon a kamery s full frame čipem a bajonetem PL. Všechny tyto objektivy mají pevnou ohniskovou vzdálenost a světelnost T2,1.
Schneider-Kreuznach uvedl tři nové objektivy Xenon s pevnými ohniskovými vzdálenostmi a světelností T2,1. Všechny jsou určeny pro fotoaparáty a videokamery s full frame senzorem. Vyrábět se budou pro bajonety zrcadlovek Canon a Nikon i univerzální patici PL. Půjde o objektivy T2,1/35mm, T2,1/50mm a T2,1/75mm. V blízké budoucnosti se počítá s širšími i delšími ohniskovými vzdálenostmi.

Tyto full frame objektivy byly konstruovány tak, aby zvládly vykreslit 4K videosekvence (4096×2304 pixelů). Dále u nich byl minimalizován focus breathing, optimalizován bokeh a sníženo rozptylování světla. Všechny modely jsou vybaveny 14lamelovou clonou a ostřícím kroužkem s 300° chodem. Nechybí M95 závit pro filtry a vyměnitelný bajonet. Dostupné budou od druhé poloviny roku 2013.

Zdroj: www.photographyblog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.