Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sanyo a voděodolná Full HD kamera

28.5.2010, Jan Vítek, aktualita
Sanyo ukázalo světu svou novou videokameru s rozlišením Full HD, která je zajímavá tím, že je voděodolná až do hloubky tří metrů. Takovýto produkt určitě leckomu přijde vhod pro nastávající léto a dovolené u vody...
Voděodolná videokamera Sanyo dostala označení DMX-CA100 a dostat se s ní můžeme až do třímetrové hloubky na dobu až 60 minut. Na nějaké velké potápění to tedy není, to spíše jen na plácání se se šnorchlem. Vlastnosti kamery v tomto ohledu jsou dané standardem IPX8 směrnice JIS C 0920.Nová kamera dále nabízí díky 14megapixelový senzor typu CMOS pro natáčení v rozlišení Full HD v MPEG-4 AVC / H.264. Fotografie v 2megapixelovém rozlišení pak dokáže zachytit až 22 za sebou v rychlosti 7 snímků za sekundu.

Dále DMX-CA100 nabízí funkci Double Range Zoom umožňující uživateli přepínat mezi dvěma módy - Wide Mode (ohnisko 40 až 240 mm) a Tele Mode (80 až 480 mm) pro až 12násobný optický zoom. Dále se uplatní digitální stabilizátor obrazu a funkci pro sledování obličejů (Face Chaser Function).

Videa budeme zaznamenávat na karty SD/SDHC či SDXC, zajistěna byla podpora pro Eye-Fi a připojení je realizováno přes porty Mini HDMI a USB (ten slouží i pro dobíjení kamery).

Sanyo svou DMX-CA100 vypustí do světa na konci příštího měsíce.

Zdroj: TZ Sanyo