Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung vystavoval 4K OLED TV, do produkce se nehrne

, , aktualita
Samsung vystavoval 4K OLED TV, do produkce se nehrne
Jedním z taháků uplynulého veletrhu IFA 2014 byly OLED televize. Pozornému návštěvníkovi neunikl ani poněkud zastrčený příspěvek značky Samsung. Dva ze tří přístrojů se mohly pyšnit rozlišením 4K. Přesto se výrobce do produkce nehrne.
Samsung vystavoval 4K OLED TV, do produkce se nehrne
Na dřívějších výstavách IFA a CES byly OLED televizory Samsung jednou z hlavních atrakcí těchto akcí. Nechyběly u vchodu ani východu, jenže ne nyní. Na letošním veletrhu IFA je výrobce potupně vykázal do rohu svého stánku. Tyto televizory se ani nedostaly na většinu světových trhů a už je výrobce stahoval. Podle mnohých odborníků z průmyslu za tím stojí vleklé potíže s produkcí. Samsung ale tvrdí, že se prostě rozhodli soustředit na jiné věci, jakými jsou zahnuté televize nebo rozlišení Ultra HD.

Jihokorejský gigant odmítl, že by v blízké budoucnosti vyráběl jakékoliv OLED televizory. Co je myšleno blízkou budoucností, to už výrobce neupřesnil. Týká se to i dvojice 4K OLED televizorů, které vystavoval na IFA 2014. Možné obnovení výroby OLED televizorů Samsung tak zůstává v nedohlednu. To je v ostrém kontrastu s další korejskou značkou. LG zvyšuje výrobu svých televizních WOLED panelů a získává tím slušný náskok před domácím rivalem. Naskýtá se tak otázka, jestli všechny zahnuté a Ultra HD televize nejsou jen zástěrkou pro získání času. Samsung totiž OLED TV neopustil, tvrdí zástupci společnosti.

Zdroj: FlatpanelsHD