Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung vypustil do obchodů novou generaci Smart TV

6.5.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Samsung dnes oznámila, že do obchodů se právě dostává jeho nejnovější modelová řada chytrých televizorů. Jedná se konkrétně o Smart TV F7000 a F8000, které mohou pracovat se soundbary řad HW-F551 nebo HW-F550.
Výrobce také oznámil, že pokud si zakoupíte jeden z televizorů společně se soundbarem uvedených řad, ušetříte tisíce korun z celkové pořizovací ceny. Co se týče samotných televizorů, pak Samsung u nich zdůrazňuje minimalistický design a samozřejmě také využití nejnovějších technologií. Obrazovky tak mají velmi tenký rámeček, který tak neruší a samy mají vypadat, jako když se vznášejí v prostoru, o což se ostatně snaží i ostatní výrobci již řadu let.

Obě řady nabídnou rozlišení Full HD 3D, čtyřjádrový procesor, integrované rozhraní Wi-Fi, CMR 1000 Hz (u F7000 to je CMR 800 Hz), Ultra Clear Panel, Micro Dimming Ultimate a Wide Color Enhancer Plus.

Mezi služby a funkce patří Explore 3D určená pro vyhledávání a přehrávání 3D obsahu, přičemž integrován je zde také prostorový 3D Sound. Obě řady také budeme moci ovládat pomocí hlasu a pohybu, k čemuž poslouží funkce Smart Interaction. Příkazem "Zapnout Smart TV" tak budeme moci televizor zapnout a vyslovením příslušných jmen také budeme přepínat mezi programy či spouštět aplikace (Skype, Facebook, Web Browser). Gesta zase budeme moci zvětšovat/zmenšovat, otáčet a listovat mezi fotografiemi a také upravovat hlasitost, k čemuž poslouží kamera, která dovede také rozpoznávat tváře a rovnou přihlásit uživatele do služby Smart Hub.

Smart Hub je osobní portál pro vyhledávání různého obsahu. Rozdělen je na tři panely, a to Moje aplikace, Moje sítě (tím jsou myšleny sociální sítě) a Můj obsah, takže jejich účely jsou celkem jasné.

Mezi další nové produkty patří Evolution Kit, což je zařízení, které ze starého televizoru vytvoří moderní, alespoň tedy co se týče nabídky funkcí, to tedy včetně Smart Hub. Využitelný je s televizory řady 7000, 8000 a 9000 z roku 2012.

Co se týče zmíněné nabídky slevy, pak ta platí pro zákazníky, kteří si koupí televizor F7000 či F8000 společně se soundbarem HW-F551 nebo HW-F550, jejichž doporučená maloobchodní cena činí 12990 Kč. Ve společném balíčku vás přijdou jen na 4000 Kč. Krom toho Samsung uvedl, že během května a června zákazníci dostanou k modelům F6000 zdarma Blu-ray přehrávač BD-F5500 a pokud si k tomu vyberou i soundbar HW-F450, dostanou jej také se slevou.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
reklama