Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung vede trh s televizemi už 15 let v řadě

10.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Televize Samsung jsou dlouhodobě nejúspěšnější. V první polovině roku 2021 své prvenství opět potvrdily a mají více než 21% podíl na trhu. Aby toho nebylo málo, jde současně o téměř 12% nárůst prodejů.
Na trhu televizí je dlouhodobou jedničkou společnost Samsung. Ta prodejním žebříčkům vévodí už 15 let v řadě. Podle zprávy Avi Cloud, která přinesla data za první polovinu letošního roku, bylo prodáno 98,3 milionů chytrých televizí, což je proti loňské první polovině roku nárůst o 6,8 %. Společnost Samsung si z tohoto koláče ukousla 20,8 milionu kusů, což je více než 21,2% podíl na trhu. V řeči počtu kusů je to navíc meziročně 11,9% nárůst.
 
Samsung Smart TV
 
Na druhé pozici máme také tradičně společnost LG. Té si sice nedařilo na trhu smartphonů, který už opustila, ale u televizí má krásné druhé místo, 13,1 milionu kusů a 13,3% tržní podíl. Otázkou ale je, jak dlouho se bude z tohoto místa ještě radovat. Dost jí šlape na paty čínské TCL, které je na 3. pozici s 11,1 mil. kusů. To už přeci jen není tak moc daleko a navíc šlo o 13,6% nárůst. Pokud ho TCL dokáže zopakovat, v příštím roce si už možné vymění svou pozici s LG.
 
Na 4. místě je Hisense s 8,4 mil. kusů a páté je pak Xiaomi, které zaznamenalo 5,4 mil. prodaných kusů. I u něj se dá vzhledem k dravému nástupu a významnému rozšiřování portfolia očekávat, že své počty prodejů bude navyšovat. Top 10 pak uzavírá pětice tvořená společnostmi Sony (4,1 mil. kusů), Vizio (3,3 mil. kusů), Philips+AOC (3,2 mil. kusů), Skyworth (3,0 mil. kusů) a Sharp (2,7 mil. kusů). Další zajímavou statistikou jsou počty prodaných televizí s technologií OLED. Těch bylo 2,7 milionu, což je velký meziroční nárůst o 133,3 %. Na trhu pak tvoří 2,7 %.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.