Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung uvedl 114" televizi s Micro-LED, zájemci k ní dostanou 8K 85" TV zdarma

13.5.2024, Milan Šurkala, aktualita
Samsung uvedl 114" televizi s Micro-LED, zájemci k ní dostanou 8K 85" TV zdarma
Samsung rozšířil nabídku svých Micro LED televizí o 114" model. Cena je tak vysoká, že jako pobídka k nákupu figuruje 85" 8K televize zadarmo. A není to jediná věc, kterou zákazník dostane navíc.
Micro LED je jednou z technologií displejů budoucnosti, která překonává jak klasické LCD, tak i OLED, které mnozí považují za cíl, kam se máme dostat. Problémem LCD je nižší kontrast (neschopnost zobrazit úplně černou), OLED zase trpí vypalováním obrazu. Micro LED kombinuje výhody obojího, ovládá tedy jas každého pixelu zvlášť (každý pixel je tak sám sobě "podsvícením"), dokáže tedy zobrazit plně černou barvu, nemá ale ani problém s vypalováním, neboť zde nejsou organické diody. Nevýhodou je ale prozatím extrémně vysoká cena. Nová televize společnosti Samsung typu Micro LED má totiž při úhlopříčce 114" (290 cm) cenu 180 milionů korejských wonů. V přepočtu na naše je to 3,04 mil. Kč.
 
Aby byla tato televize pro kupující zajímavější, Samsung k ní dává zdarma 85" 8K televizi Neo QLED TV (QND900) v hodnotě asi 200 tisíc Kč. Dále je možné využít slevu na reproduktory JBL L100 Mk2 (cca 100 tisíc Kč) a ještě dostane voucher na ubytování v luxusním Signiel Seoul Hotel (cca 50 tisíc Kč). Tyto televize jsou totiž prozatím dostupné jen v Jižní Koreji. Otázkou zůstává, kdy technologie Micro-LED zlevní natolik, že začne být používána i v lidovějších produktech podobně, jako je tomu nyní s technologií OLED.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.