Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung uvádí zakřivené OLED TV KE55S9C do Evropy

, , aktualita
Samsung uvádí zakřivené OLED TV KE55S9C do Evropy
Den poté, co LG oznámilo příchod první zakřivené OLED televize do Evropy, se k podobnému kroku odhodlal i Samsung. Jeho 55" televizi KE55S9C si nejprve užijí v Německu, během pár dní se objeví i ve Velké Británii a dalších evropských zemích.
Samsung uvádí zakřivené OLED TV KE55S9C do Evropy
Společnost LG byla první, která oznámila příchod zakřivených OLED televizí do Evropy se svým modelem 55EA980V. Samsung se ale nedal zahanbit a v podstatě příštího dne oznámil totéž. Evropa se tak v těchto dnech může těšit na příchod 55" televize KE55S9C. Ta se už nějakou dobu prodává v Jižní Koreji a USA, kde její cena činí $9000 (původně měla stát 13 tisíc).

Už v těchto dnech by se měla začít prodávat v Německu za cenu 7999 EUR. Velká Británie by se měla dočkat 5. září, ostatní evropské země budou postupně následovat. Oproti o 1000 EUR dražší LG 55EA980V používá technologii RGB, zatímco LG má WRGB. Liší se také ve 3D technologii. Zatímco LG nabídne pasivní řešení, Samsung používá aktivní řešení s funkcí MultiView, což umožňuje na jedné televizi sledovat dva různé Full HD 3D pořady (na celé ploše obrazovky), o správný zvuk pro každého diváka se samozřejmě starají speciální 3D brýle.

Zmíněná televize LG je nicméně v USA výrazně dražší než v Evropě. Zatímco Samsung tam pořídíte za $8999, na LG si musíte přichystat $14999. Protože ale byla cena této televize před pár dny výrazně snížena v Jižní Koreji (z 15 na 10,9 milionu wonů - cca $9800), dá se předpokládat, že zlevnění v USA bude brzy následovat a dostane se blíže k úrovni televize Samsung.

Zdroj: www.hdtv-news.com, www.hdtvtest.co.uk