Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung uvádí zakřivené OLED TV KE55S9C do Evropy

2.9.2013, Milan Šurkala, aktualita
Den poté, co LG oznámilo příchod první zakřivené OLED televize do Evropy, se k podobnému kroku odhodlal i Samsung. Jeho 55" televizi KE55S9C si nejprve užijí v Německu, během pár dní se objeví i ve Velké Británii a dalších evropských zemích.
Společnost LG byla první, která oznámila příchod zakřivených OLED televizí do Evropy se svým modelem 55EA980V. Samsung se ale nedal zahanbit a v podstatě příštího dne oznámil totéž. Evropa se tak v těchto dnech může těšit na příchod 55" televize KE55S9C. Ta se už nějakou dobu prodává v Jižní Koreji a USA, kde její cena činí $9000 (původně měla stát 13 tisíc).

Už v těchto dnech by se měla začít prodávat v Německu za cenu 7999 EUR. Velká Británie by se měla dočkat 5. září, ostatní evropské země budou postupně následovat. Oproti o 1000 EUR dražší LG 55EA980V používá technologii RGB, zatímco LG má WRGB. Liší se také ve 3D technologii. Zatímco LG nabídne pasivní řešení, Samsung používá aktivní řešení s funkcí MultiView, což umožňuje na jedné televizi sledovat dva různé Full HD 3D pořady (na celé ploše obrazovky), o správný zvuk pro každého diváka se samozřejmě starají speciální 3D brýle.

Zmíněná televize LG je nicméně v USA výrazně dražší než v Evropě. Zatímco Samsung tam pořídíte za $8999, na LG si musíte přichystat $14999. Protože ale byla cena této televize před pár dny výrazně snížena v Jižní Koreji (z 15 na 10,9 milionu wonů - cca $9800), dá se předpokládat, že zlevnění v USA bude brzy následovat a dostane se blíže k úrovni televize Samsung.

Zdroj: www.hdtv-news.com, www.hdtvtest.co.uk
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.