Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung uvádí prohnuté UHD TV pro tento rok

7.1.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Samsung si připravila prezentaci nových televizorů pro tento rok, mezi nimiž nechybí i prohnuté modely s rozlišením Ultra HD. A mezi nimi zase vyniká největší model s úhlopříčkou 105", přičemž největší model s rovnou obrazovkou má 110".
Tato zpráva se tedy bude týkat nových Samsung Smart TV, jež se dostanou do nabídky v tomto roce. Už v tom minulém Samsung uvedl na trh tři televizory s rozlišením Ultra HD, ovšem letos jich dorazí mnohem více. Firma již s nimi stihla ukořistit šest ocenění na CES 2014, a to za inovace: Samsung 65" H7150 LED Smart TV získal cenu CES Best of Innovation Award a dalších pět televizorů, včetně 78" prohnuté UHD TV U9000 a 110" UHD TV S9, si odneslo uznání CES 2014 za design a inženýrství.

Co se týče prohnutých modelů, ve spojitosti s nimi Samsung mluví o "optimálním zakřivení 4200R", jež má poskytnout nejlepší zážitek při sledování ze vzdálenosti tří až čtyř metrů. Krom toho tu je také jistá technologie Samsung Auto Depth Enhancer analyzující obraz a upravující kontrast pro získání pocitu hloubky obrazu, což má přinést 3D efekt i bez brýlí. O zobrazení barev se zase stará PurColor a samozřejmě nebude chybět ani funkce Upscaling pro převod obrazu z nižšího rozlišení do Ultra HD.

Nové televizory Samsung podporují standardní formáty včetně HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP a mají být připraveny i pro budoucí formáty díky Samsung UHD Evolution Kit, jenž umožní snadno vyměnit elektroniku za novější. Výrobce se také chlubí snadnějším ovládáním a funkcí Multi-Link, která umožní rozdělit obrazovku a zobrazit na ní různý obsah najednou. V jedné části tak může být obraz televizního vysílání a v další třeba webový prohlížeč nebo videa z YouTube. U televizorů řady U9000 pak můžeme obrazovku rozdělit až na čtyři části.

Dále samozřejmě nechybí vylepšení Samsung Smart Hub s novým obsahem a funkcemi, což všechno bude vyžadovat také vyšší výkon a ten zajistí nový čtyřjádrový procesor s dvojnásobným výkonem oproti předchozím modelům. Pro rychlé zapnutí televizoru pak poslouží funkce Instant On.


Nové televizory Samsung


  • 105" prohnutá UHD TV Samsung - poměr stran 21:9, rozlišení Ultra HD a technologie Depth Enhancer
  • série prohnutých UHD televizorů Samsung U9000 - slibuje takřka neviditelný rámeček a podstavec, vysoký kontrast druhé generace prohnutých obrazovek, možnost montáže pomocí VESA a úhlopříčky 78", 65" a 55"
  • série UHD televizorů Samsung S9 - nově bude obsahovat modely se 110" a 85" obrazovkou
  • série UHD televizorů Samsung U8500 - tělo o tloušťce 3 cm se 7mm rámem, pět velikostí obrazovky: 75", 65", 60'', 55" a 50"


Zdroj: TZ Samsung
reklama
reklama