Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung ukončil spolupráci s RealD

15.11.2011, Martin Stančík, aktualita
Samsung Electronics vypověděl smlouvu společnosti RealD, v rámci které měly obě firmy spolupracovat na vývoji 3D televizorů schopných zobrazovat Full HD 3D obraz pro každé oko za použití polarizovaných brýlí.
Neoficiální informace o ukončení spolupráce mezi Samsungem a RealD se objevila již na počátku tohoto měsíce. Šéf RealD Michael Lewis tehdy na valné hromadě investorům oznámil, že Samsung již nemá zájem na použití kombinace 3D aktivní a pasivní technologie RealD na svých 3DTV, neboť se chce zaměřovat raději na metodu aktivního zobrazení třetího rozměru (ASG). Podle Lewise korejský výrobce televizorů změnil svůj názor po té, co nový management Samsungu nařídil kvůli slabým tržbám interní audit. Ukončení spolupráce znamená ránu nejen pro RealD, ale také pro nadšence, kteří se těšili na slibované řešení, jež mělo "kombinovat to nejlepší z aktivní a pasivní 3D technologie". Konkrétně mělo jít o špičkový obraz založený na aktivní technologii plus levné, lehké polarizované 3D brýle bez baterií.

Samsung a RealD tedy plánovali dosáhnout skvělého obrazu implementováním aktivní technologie raději na LCD displej, než na 3D brýle. Společnosti k propagaci tohoto přístupu dokonce přemluvily tvůrce Avataru Jamese Camerona. Technologie se však nejspíše na světlo světa nedostane. RealD se však snaží zůstat pozitivním a pokouší se k použití své 3D technologie přesvědčit jiné výrobce televizorů.

Zdroj: HDTVTest