Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung ukázal průhledné i zrcadlové OLED

, , aktualita
Samsung ukázal průhledné i zrcadlové OLED
Společnost Samsung v Hong Kong Convention and Exhibition Centre na veletrhu Retail Asia Expo představil zajímavé nové displeje OLED, které mají buď čirou, tedy průhlednou plochu a nebo jsou naopak zrcadlové.
Samsung ukázal průhledné i zrcadlové OLED
Je celkem zřejmé, kam jihokorejský Samsung s novými průhlednými a zrcadlovými OLED míří. Zaujmout by měly především obchodníky, kteří je využijí pro lákání zákazníků na další produkty. Ti by si zrcadlovém displeji mohli virtuálně zkoušet oblečení ještě před tím, než je opravdu vytáhnou z regálu a navlečou si je. Průhledný displej zase může posloužit podobně jako brýle pro rozšířenou realitu, nebo může prostě jen zaujmout pouze tím, jak vypadá.

Samsung uvádí, že displeje můžeme skloubit s technologií Intel Real Sense, příslušnými kamerami a ovládat zobrazovaný obsah pomocí gest. Právě tato kombinace bude využitelná pro vytvoření virtuálních zkušebních kabinek, přičemž vůbec první obchod, který takový systém využije, bude jistý Chow Sang Sang.

Z trošku jiného soudku je Automobile Real Sense Solution využívající průhledné OLED displeje Samsung a zobrazující "relevantní informace". Můžeme uvažovat o takovém lepším HUD, který by řidiči ukazoval nejen aktuální rychlost, ale třeba také GPS mapy, informace o dopravní situaci, počasí, atd.

Samsung Mirror OLED dle výrobce nabízí přes 75procentní odrazivost světla, což je prý o polovinu lepší v porovnání s konkurenčními technologiemi. Slibuje také vyšší gamut, kontrast a odezvu, ovšem konkrétní čísla zmíněna nebyla. Podobně by na tom měly být průhledné OLED v porovnání s průhlednými LCD, ovšem zde samozřejmě nejde o odrazivost, ale o propustnost světla, která má být také vyšší.

Zdroj: Hexus.net