www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
, , aktualita
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung představila na veletrhu CES 2019 obrovskou 98" QLED televizi Q900. Ta tak doplňuje stávající 8K modely s úhlopříčkami 65" 75", 82" a 85". I nejnovější obr s 98" úhlopříčkou (cca 250 cm) zvládá 8K rozlišení, k čemuž využívá služeb procesoru Quantum Processor 8K. Ten zajišťuje např. i upscaling videa s nižším rozlišením na 8K. Založen je na systému umělé inteligence, která se snaží rozpoznat přehrávaný obraz a na základě toho jej vhodně zvětšit a doplnit detaily.
 
Samsung Q900 QLED TV
 
Samozřejmostí bude podpora budoucího rozhraní HDMI 2.1 a zvuk Dolyby Atmos. Nezapomnělo se ani na spolupráci s nejrůznějšími asistenty, zmínit můžeme např. vlastní Samsung Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa. Díky nim bude možné ovládat spoustu funkcí televize. To ale zdaleka není všechno.
 
Tento model a obecně televize Samsung modelového ročníku 2019 od letošního jara dostanou podporu Apple AirPlay 2 a dokonce i aplikaci iTunes Movies and TV Shows. Ta první bude k dispozici pro zákazníky ve 190 různých zemích, druhá pak výhradně pro Samsung v přibližně 100 zemích. Majitelé chytrých televizí Samsung z roku 2018 ale nemusí být zklamáni, podpora těchto funkcí přijde i pro jejich televizi s aktualizací firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik