www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
, , aktualita
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung představila na veletrhu CES 2019 obrovskou 98" QLED televizi Q900. Ta tak doplňuje stávající 8K modely s úhlopříčkami 65" 75", 82" a 85". I nejnovější obr s 98" úhlopříčkou (cca 250 cm) zvládá 8K rozlišení, k čemuž využívá služeb procesoru Quantum Processor 8K. Ten zajišťuje např. i upscaling videa s nižším rozlišením na 8K. Založen je na systému umělé inteligence, která se snaží rozpoznat přehrávaný obraz a na základě toho jej vhodně zvětšit a doplnit detaily.
 
Samsung Q900 QLED TV
 
Samozřejmostí bude podpora budoucího rozhraní HDMI 2.1 a zvuk Dolyby Atmos. Nezapomnělo se ani na spolupráci s nejrůznějšími asistenty, zmínit můžeme např. vlastní Samsung Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa. Díky nim bude možné ovládat spoustu funkcí televize. To ale zdaleka není všechno.
 
Tento model a obecně televize Samsung modelového ročníku 2019 od letošního jara dostanou podporu Apple AirPlay 2 a dokonce i aplikaci iTunes Movies and TV Shows. Ta první bude k dispozici pro zákazníky ve 190 různých zemích, druhá pak výhradně pro Samsung v přibližně 100 zemích. Majitelé chytrých televizí Samsung z roku 2018 ale nemusí být zklamáni, podpora těchto funkcí přijde i pro jejich televizi s aktualizací firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch
V novém díle o agentovi 007 dojde k velkému převratu. Novým agentem 007 se totiž stane žena, černoška. Postavu si tentokrát zahraje Lashana Lynch. U mnoha lidí tato zpráva vyvolala nemalé rozhořčení.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty
Fotobanka Shutterstock už nějakou dobu nabízí prodej videoklipů, svůj záběr ale dále rozšiřuje. Tentokrát totiž spouští funkci Elements, která bude nabízet nejen profesionálům nejrůznější vizuální efekty pro filmy.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software? Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala