www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
, , aktualita
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung představila na veletrhu CES 2019 obrovskou 98" QLED televizi Q900. Ta tak doplňuje stávající 8K modely s úhlopříčkami 65" 75", 82" a 85". I nejnovější obr s 98" úhlopříčkou (cca 250 cm) zvládá 8K rozlišení, k čemuž využívá služeb procesoru Quantum Processor 8K. Ten zajišťuje např. i upscaling videa s nižším rozlišením na 8K. Založen je na systému umělé inteligence, která se snaží rozpoznat přehrávaný obraz a na základě toho jej vhodně zvětšit a doplnit detaily.
 
Samsung Q900 QLED TV
 
Samozřejmostí bude podpora budoucího rozhraní HDMI 2.1 a zvuk Dolyby Atmos. Nezapomnělo se ani na spolupráci s nejrůznějšími asistenty, zmínit můžeme např. vlastní Samsung Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa. Díky nim bude možné ovládat spoustu funkcí televize. To ale zdaleka není všechno.
 
Tento model a obecně televize Samsung modelového ročníku 2019 od letošního jara dostanou podporu Apple AirPlay 2 a dokonce i aplikaci iTunes Movies and TV Shows. Ta první bude k dispozici pro zákazníky ve 190 různých zemích, druhá pak výhradně pro Samsung v přibližně 100 zemích. Majitelé chytrých televizí Samsung z roku 2018 ale nemusí být zklamáni, podpora těchto funkcí přijde i pro jejich televizi s aktualizací firmwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9 Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro
Čínské Xiaomi představuje další nové produkty a těmi je dvojice chytrých televizí Mi TV 5 a pokročilejší verze Mi TV 5 Pro. Ty budou prodávány s úhlopříčkami 55" až 75" a v případě verze Pro půjde o QLED panel.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny
Už jen pouhé čtyři dny nás dělí od uvedení nového seriálu s motivy Hvězdných válek (Star Wars). Ponese název The Mandalorian a bude vyprávět příběhy osamělého nájemného zabijáka po pádu Impéria.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem
Už dlouho víme, že Netflix připravuje seriál The Witcher (Zaklínač), který by se měl představit ještě letos. Nyní už víme, že to bude 20. prosince díky dalšímu traileru, který byl uvolněn k seriálu. A vy se na něj nyní můžete podívat.
5.11.2019, aktualita, Milan Šurkala