Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes

13.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
Společnost Samsung představila na veletrhu CES 2019 obrovskou 98" QLED televizi Q900. Ta tak doplňuje stávající 8K modely s úhlopříčkami 65" 75", 82" a 85". I nejnovější obr s 98" úhlopříčkou (cca 250 cm) zvládá 8K rozlišení, k čemuž využívá služeb procesoru Quantum Processor 8K. Ten zajišťuje např. i upscaling videa s nižším rozlišením na 8K. Založen je na systému umělé inteligence, která se snaží rozpoznat přehrávaný obraz a na základě toho jej vhodně zvětšit a doplnit detaily.
 
Samsung Q900 QLED TV
 
Samozřejmostí bude podpora budoucího rozhraní HDMI 2.1 a zvuk Dolyby Atmos. Nezapomnělo se ani na spolupráci s nejrůznějšími asistenty, zmínit můžeme např. vlastní Samsung Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa. Díky nim bude možné ovládat spoustu funkcí televize. To ale zdaleka není všechno.
 
Tento model a obecně televize Samsung modelového ročníku 2019 od letošního jara dostanou podporu Apple AirPlay 2 a dokonce i aplikaci iTunes Movies and TV Shows. Ta první bude k dispozici pro zákazníky ve 190 různých zemích, druhá pak výhradně pro Samsung v přibližně 100 zemích. Majitelé chytrých televizí Samsung z roku 2018 ale nemusí být zklamáni, podpora těchto funkcí přijde i pro jejich televizi s aktualizací firmwaru.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.