www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports
, , aktualita
Americká spotřebitelská organizace otestovala televizory několika známých značek a zjistila bezpečnostní chyby u modelů Samsung s Tizen OS a TCL s Roku TV. Zkoumána byla také ochrana osobních údajů.
reklama
Odborníci v minulosti označili Tizen za nejděravější operační systém a o několika bezpečnostních problémech chytrých televizorů od Samsungu jsme váš již informovali. Nedávný test uznávané americké spotřebitelské organizace Consumer Reports potvrdil, že situace se příliš nezlepšila a televizory s Tizen OS obsahují mnoho bezpečnostních chyb. S čistým štítem však neodešla ani zařízení využívající platformu od společnosti Roku. Pro test Consumer Reports zakoupila pět modelů populárních na americkém trhu s různými značkami a systémy – Samsung UN49MU8000 (Tizen), LG 49UJ7700 (WebOS), TCL 55P605 (Roku TV), Sony XBR-49X800E (Android TV) a Vizio P55-E1 (SmartCast TV). S výjimkou zástupce od TCL se jedná o zařízení, které organizace ve svých předchozích testech doporučila, nezohledňovala však přitom bezpečnost a ochranu soukromí.
 
 
Televizory Samsung a TCL by mohl útočník na dálku ovládat, to znamená měnit hlasitost, přepínat kanály, otvírat nevhodný obsah na YouTube nebo odpojit z Wi-Fi sítě. Nezískal by tak sice přístup k uživatelským datům, ale rozhodně by pro diváka nešlo o nic příjemného. V případě platformy Roku TV, která nalezneme v televizorech TCL i jiných značek na americkém trhu, zjistili odborníci zcela nezabezpečené API dálkového ovladače, čímž společnost otevřela vrátka i méně zkušeným hackerům. Nejedná se přitom o žádný nový problém, v diskuzích se o něm mluví už od roku 2015. Pro napadení je ovšem nutné, aby byl na smartphone či počítač připojený ke stejné Wi-Fi síti jako televizor stažen škodlivý kód ukrývající se třeba v aplikaci.
 
V případě televizoru Samsung je případné zneužití složitější. Je totiž nutné, aby byl nejprve napaden smartphone, na kterém už byla v minulosti použita aplikace pro dálkové ovládání. Systém totiž sice ověřuje, zda je k ovládání používáno autorizované zařízení, ale jakmile se pomyslné dveře jednou otevřou, zůstanou už otevřené. Samsung oznámil, že zhodnocuje situaci a zároveň přislíbil opravu drobnějších chyb, které mu nahlásila organizace Consumer Reports.
 
Test se zabýval také ochranou soukromí. Všechny televizoru při prvním spuštění požádaly o povolení shromažďovat údaje o prohlížení, ne vždy však bylo snadné pochopit, k čemu vlastně uživatel dal souhlas. A pokud tuto možnost odmítne, může přijít o překvapivě mnoho funkcí. Consumer Reports zjistily, že zařízení mohou využívat automatické rozpoznávání veškerého přehrávaného obsahu, aby mohla následně doporučovat další obsah nebo tyto údaje využila k cílené reklamě. Odmítnutím podobného shromažďování dat nebude divák dostávat užitečná doporučení na obsah, který by se mu mohl líbit.
 
Jediný televizor od Sony s Android TV vyžadoval přijmutí všech podmínek od Googlu, aby mohla být dokončena instalace. Odmítnuty mohly ovšem být dohoda se Sony a společností Samba TV, která poskytuje technologii automatického rozpoznávání obsahu. Japonský výrobce reagoval radou, že pokud uživatel má obavy z podmínek Googlu, neměl by televizor připojovat k internetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik