www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports
, , aktualita
Americká spotřebitelská organizace otestovala televizory několika známých značek a zjistila bezpečnostní chyby u modelů Samsung s Tizen OS a TCL s Roku TV. Zkoumána byla také ochrana osobních údajů.
reklama
Odborníci v minulosti označili Tizen za nejděravější operační systém a o několika bezpečnostních problémech chytrých televizorů od Samsungu jsme váš již informovali. Nedávný test uznávané americké spotřebitelské organizace Consumer Reports potvrdil, že situace se příliš nezlepšila a televizory s Tizen OS obsahují mnoho bezpečnostních chyb. S čistým štítem však neodešla ani zařízení využívající platformu od společnosti Roku. Pro test Consumer Reports zakoupila pět modelů populárních na americkém trhu s různými značkami a systémy – Samsung UN49MU8000 (Tizen), LG 49UJ7700 (WebOS), TCL 55P605 (Roku TV), Sony XBR-49X800E (Android TV) a Vizio P55-E1 (SmartCast TV). S výjimkou zástupce od TCL se jedná o zařízení, které organizace ve svých předchozích testech doporučila, nezohledňovala však přitom bezpečnost a ochranu soukromí.
 
 
Televizory Samsung a TCL by mohl útočník na dálku ovládat, to znamená měnit hlasitost, přepínat kanály, otvírat nevhodný obsah na YouTube nebo odpojit z Wi-Fi sítě. Nezískal by tak sice přístup k uživatelským datům, ale rozhodně by pro diváka nešlo o nic příjemného. V případě platformy Roku TV, která nalezneme v televizorech TCL i jiných značek na americkém trhu, zjistili odborníci zcela nezabezpečené API dálkového ovladače, čímž společnost otevřela vrátka i méně zkušeným hackerům. Nejedná se přitom o žádný nový problém, v diskuzích se o něm mluví už od roku 2015. Pro napadení je ovšem nutné, aby byl na smartphone či počítač připojený ke stejné Wi-Fi síti jako televizor stažen škodlivý kód ukrývající se třeba v aplikaci.
 
V případě televizoru Samsung je případné zneužití složitější. Je totiž nutné, aby byl nejprve napaden smartphone, na kterém už byla v minulosti použita aplikace pro dálkové ovládání. Systém totiž sice ověřuje, zda je k ovládání používáno autorizované zařízení, ale jakmile se pomyslné dveře jednou otevřou, zůstanou už otevřené. Samsung oznámil, že zhodnocuje situaci a zároveň přislíbil opravu drobnějších chyb, které mu nahlásila organizace Consumer Reports.
 
Test se zabýval také ochranou soukromí. Všechny televizoru při prvním spuštění požádaly o povolení shromažďovat údaje o prohlížení, ne vždy však bylo snadné pochopit, k čemu vlastně uživatel dal souhlas. A pokud tuto možnost odmítne, může přijít o překvapivě mnoho funkcí. Consumer Reports zjistily, že zařízení mohou využívat automatické rozpoznávání veškerého přehrávaného obsahu, aby mohla následně doporučovat další obsah nebo tyto údaje využila k cílené reklamě. Odmítnutím podobného shromažďování dat nebude divák dostávat užitečná doporučení na obsah, který by se mu mohl líbit.
 
Jediný televizor od Sony s Android TV vyžadoval přijmutí všech podmínek od Googlu, aby mohla být dokončena instalace. Odmítnuty mohly ovšem být dohoda se Sony a společností Samba TV, která poskytuje technologii automatického rozpoznávání obsahu. Japonský výrobce reagoval radou, že pokud uživatel má obavy z podmínek Googlu, neměl by televizor připojovat k internetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář