www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports
, , aktualita
Americká spotřebitelská organizace otestovala televizory několika známých značek a zjistila bezpečnostní chyby u modelů Samsung s Tizen OS a TCL s Roku TV. Zkoumána byla také ochrana osobních údajů.
reklama
Odborníci v minulosti označili Tizen za nejděravější operační systém a o několika bezpečnostních problémech chytrých televizorů od Samsungu jsme váš již informovali. Nedávný test uznávané americké spotřebitelské organizace Consumer Reports potvrdil, že situace se příliš nezlepšila a televizory s Tizen OS obsahují mnoho bezpečnostních chyb. S čistým štítem však neodešla ani zařízení využívající platformu od společnosti Roku. Pro test Consumer Reports zakoupila pět modelů populárních na americkém trhu s různými značkami a systémy – Samsung UN49MU8000 (Tizen), LG 49UJ7700 (WebOS), TCL 55P605 (Roku TV), Sony XBR-49X800E (Android TV) a Vizio P55-E1 (SmartCast TV). S výjimkou zástupce od TCL se jedná o zařízení, které organizace ve svých předchozích testech doporučila, nezohledňovala však přitom bezpečnost a ochranu soukromí.
 
 
Televizory Samsung a TCL by mohl útočník na dálku ovládat, to znamená měnit hlasitost, přepínat kanály, otvírat nevhodný obsah na YouTube nebo odpojit z Wi-Fi sítě. Nezískal by tak sice přístup k uživatelským datům, ale rozhodně by pro diváka nešlo o nic příjemného. V případě platformy Roku TV, která nalezneme v televizorech TCL i jiných značek na americkém trhu, zjistili odborníci zcela nezabezpečené API dálkového ovladače, čímž společnost otevřela vrátka i méně zkušeným hackerům. Nejedná se přitom o žádný nový problém, v diskuzích se o něm mluví už od roku 2015. Pro napadení je ovšem nutné, aby byl na smartphone či počítač připojený ke stejné Wi-Fi síti jako televizor stažen škodlivý kód ukrývající se třeba v aplikaci.
 
V případě televizoru Samsung je případné zneužití složitější. Je totiž nutné, aby byl nejprve napaden smartphone, na kterém už byla v minulosti použita aplikace pro dálkové ovládání. Systém totiž sice ověřuje, zda je k ovládání používáno autorizované zařízení, ale jakmile se pomyslné dveře jednou otevřou, zůstanou už otevřené. Samsung oznámil, že zhodnocuje situaci a zároveň přislíbil opravu drobnějších chyb, které mu nahlásila organizace Consumer Reports.
 
Test se zabýval také ochranou soukromí. Všechny televizoru při prvním spuštění požádaly o povolení shromažďovat údaje o prohlížení, ne vždy však bylo snadné pochopit, k čemu vlastně uživatel dal souhlas. A pokud tuto možnost odmítne, může přijít o překvapivě mnoho funkcí. Consumer Reports zjistily, že zařízení mohou využívat automatické rozpoznávání veškerého přehrávaného obsahu, aby mohla následně doporučovat další obsah nebo tyto údaje využila k cílené reklamě. Odmítnutím podobného shromažďování dat nebude divák dostávat užitečná doporučení na obsah, který by se mu mohl líbit.
 
Jediný televizor od Sony s Android TV vyžadoval přijmutí všech podmínek od Googlu, aby mohla být dokončena instalace. Odmítnuty mohly ovšem být dohoda se Sony a společností Samba TV, která poskytuje technologii automatického rozpoznávání obsahu. Japonský výrobce reagoval radou, že pokud uživatel má obavy z podmínek Googlu, neměl by televizor připojovat k internetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře