www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports

Samsung TV mají zneužitelné chyby, zjistil Consumer Reports
, , aktualita
Americká spotřebitelská organizace otestovala televizory několika známých značek a zjistila bezpečnostní chyby u modelů Samsung s Tizen OS a TCL s Roku TV. Zkoumána byla také ochrana osobních údajů.
reklama
Odborníci v minulosti označili Tizen za nejděravější operační systém a o několika bezpečnostních problémech chytrých televizorů od Samsungu jsme váš již informovali. Nedávný test uznávané americké spotřebitelské organizace Consumer Reports potvrdil, že situace se příliš nezlepšila a televizory s Tizen OS obsahují mnoho bezpečnostních chyb. S čistým štítem však neodešla ani zařízení využívající platformu od společnosti Roku. Pro test Consumer Reports zakoupila pět modelů populárních na americkém trhu s různými značkami a systémy – Samsung UN49MU8000 (Tizen), LG 49UJ7700 (WebOS), TCL 55P605 (Roku TV), Sony XBR-49X800E (Android TV) a Vizio P55-E1 (SmartCast TV). S výjimkou zástupce od TCL se jedná o zařízení, které organizace ve svých předchozích testech doporučila, nezohledňovala však přitom bezpečnost a ochranu soukromí.
 
 
Televizory Samsung a TCL by mohl útočník na dálku ovládat, to znamená měnit hlasitost, přepínat kanály, otvírat nevhodný obsah na YouTube nebo odpojit z Wi-Fi sítě. Nezískal by tak sice přístup k uživatelským datům, ale rozhodně by pro diváka nešlo o nic příjemného. V případě platformy Roku TV, která nalezneme v televizorech TCL i jiných značek na americkém trhu, zjistili odborníci zcela nezabezpečené API dálkového ovladače, čímž společnost otevřela vrátka i méně zkušeným hackerům. Nejedná se přitom o žádný nový problém, v diskuzích se o něm mluví už od roku 2015. Pro napadení je ovšem nutné, aby byl na smartphone či počítač připojený ke stejné Wi-Fi síti jako televizor stažen škodlivý kód ukrývající se třeba v aplikaci.
 
V případě televizoru Samsung je případné zneužití složitější. Je totiž nutné, aby byl nejprve napaden smartphone, na kterém už byla v minulosti použita aplikace pro dálkové ovládání. Systém totiž sice ověřuje, zda je k ovládání používáno autorizované zařízení, ale jakmile se pomyslné dveře jednou otevřou, zůstanou už otevřené. Samsung oznámil, že zhodnocuje situaci a zároveň přislíbil opravu drobnějších chyb, které mu nahlásila organizace Consumer Reports.
 
Test se zabýval také ochranou soukromí. Všechny televizoru při prvním spuštění požádaly o povolení shromažďovat údaje o prohlížení, ne vždy však bylo snadné pochopit, k čemu vlastně uživatel dal souhlas. A pokud tuto možnost odmítne, může přijít o překvapivě mnoho funkcí. Consumer Reports zjistily, že zařízení mohou využívat automatické rozpoznávání veškerého přehrávaného obsahu, aby mohla následně doporučovat další obsah nebo tyto údaje využila k cílené reklamě. Odmítnutím podobného shromažďování dat nebude divák dostávat užitečná doporučení na obsah, který by se mu mohl líbit.
 
Jediný televizor od Sony s Android TV vyžadoval přijmutí všech podmínek od Googlu, aby mohla být dokončena instalace. Odmítnuty mohly ovšem být dohoda se Sony a společností Samba TV, která poskytuje technologii automatického rozpoznávání obsahu. Japonský výrobce reagoval radou, že pokud uživatel má obavy z podmínek Googlu, neměl by televizor připojovat k internetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik